Lekki linux na ASUSX501A?

hej mam w planach sprzedać mojego laptopa bo nawet przeglądarkę lewo uciągnie ale nie chciałbym żeby ktoś miał potem do mnie problem dodam, że testowałem windows 8 (tak było na początku) i obecnie to ledwo działa. Mam postawionego na nim Debian 11 ale są problemy z uprawnieniami przy okazji za ile mógłbym go sprzedać? mam jeszcze gdzieś niepotrzebną myszkę i okładkę. Czy udałoby się go sprzedać za 250zł?
tutaj dane laptopa:
intel cerleon 2 rdzenie 1.70GHz
intel HD 3000
250GB HDD
kupiony w 2013
czyszczony tylko z kurzu parę miesięcy temu.

testowane systemy:
windows10 edycje z 2016 roku NIE DZIAŁA DOBRZE
Windows8 uruchomi ale WOLNO DZIAŁA
Windows7 NAJLEPIEJ JEDNAK 100% ZUŻYCIA CPU
Windows Vista NIE PRZEJDZIE INSTALATOR
Q4OS trinty CZASAMI PRZYWIESZAŁO
ZorinOS NIE DZIAŁA
Ubuntu Mate ŁADUJE SIĘ 5 MINUT WOLNO DZIAŁA
Xubuntu NIBY DZIAŁA ALE ZA BARDZO OGRANICZONY
Lubuntu BRAK WSPARCIA DLA STEROWNIKÓW

Spróbuj zainstalować MX Linuksa i podaruj babci lub ciotce. Raczej nikt go nie kupi

To raz, a jeszcze lepiej antiX-a, od którego pochodzi MX, ciotka lub babcia będzie szczęśliwa jak zmieni dysk na SSD, bo ten dysk nie dosyć że HDD, to chyba są jakieś problemy z nim, sprawdzałeś ten dysk (zapis, odczyt, uszkodzone sektory).

Ze sprzedażą nie jest tak źle, sprzedawali to całkiem niedawno i większość sprzedała, gorzej że z HDD i dodatkowo z Windowsem 10.

Z tego ubogiego opisu, można wyciągnąć taki wniosek, że to jest ASUS z tym procesor.

Intel® Celeron® Processor B820 z HD Graphics 3000

I ten ASUS powinien mieć minimum 4GB RAM-u (a nawet jak jest tylko 2GB to na Linuksie powinno być ok), a jeżeli to prawda, to ten złom powinien dać sobie spokojnie radę z YouTube FHD z kodekiem h264, a nie tylko z przeglądaniem stron.

Widziałem, te twoje problemy, dostałeś odpowiedź. Nie umiesz doinstalować sudo i dodać się do grupy sudo?, to trzeba było przy instalacji wybrać inaczej, to byś miał sudo, od razu. Nie pisz jak felga, jak się nie znasz, to tego nie oceniaj. A odnośnie innych instalowanych, lub proponowanych Linuksów, to mam dla cie złe wieści. MXLinux, który pochodzi od antiX-a, jest oparty o Debianie, a Q4OS też, inne *buntu-owe, razem z ZorinOS-em również pochodzą pośrednio od Debiana.

Znajdź kogoś, kto się na tym zna (z naciskiem na zna), sprawdzi komputer, zainstaluje i skonfiguruje system, razem z konfiguracją przeglądarki.

ty nie mam zamiaru płacić za złoma wyprodukowanego w 2012 roku. A z Ubnutu korzystałem parę miesięcy prawie pół roku i nie miałem problemów.
A da się jakoś go przemienić w retro sprzęt do grania?

Sorry za pytanie, z Debiana i ubuntopodobnych nie korzystam. Nie możesz się zalogować na root-a, skoro su i sudo nie działają? Debian swego czasu miał dosyć rozwinięty instalator, choć tui/cui. Nie pytał przypadkiem o hasło dla administratora (root), albo nie pozwalał na zaznaczenie „ustaw takie samo hasło dla administratora, jak dla [jakiegoś] użytkownika”? Oczywiście - ogranicz logowanie na root-a tylko do celów instalacji i konfiguracji sudo, potem wg. poradników.

temat zamknięty bo sprzedałem laptopa nie był mi dłużej potrzebny.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.