Lekki, mało bateriożerny i stabilny ROM dla Huawei P8 lite

Witam. Mam problem z moim Huawei P8 lite, z tego co wiem dosyć często spotykany. Telefon trzeba bardzo często ładować. Podejrzewam, że root i wgranie jakiegoś lżejszego ROM-a mogłoby rozwiązać ten problem. Tak więc chciałem się zapytać czy, ktoś mógłby mi polecić na ten telefon jakiś ROM, który będzie przede wszystkim lekki, stabilny i mniej bateriożerny od domyślnego systemu? Przy okazji fajnie by było, gdyby to prezentowało się ładnie, choć bez fajerwerków. Przy okazji… Korzystam z jednej aplikacji bankowej. Czy wgranie ROM-a nie zagraża kradzieżą danych potrzebnych do logowania i robienia przelewów? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.


masz ich tu trochę

Co do drugiego pytania - znakomita większość tych projektów jest rozpisana na GitHubie, poza tym deweloperzy z XDA nie dodają też do ROMów żadnych niechcianych skryptów, ja sam się z nimi nie spotkałem. Jedyna kwestia to data patchów bezpieczeństwa i uprawnień jakie sam nadasz. Do uzyskania dostępu do roota polecam MagiskSU, dzięki temu przejdziesz zapewne też bez problemu SafetyNet i będziesz mógł korzystać z np. Google Pay.

Wgranie romu niewiele zmieni bo sam system nie żre baterii. Żrą ją aplikacje pracujące w tle. Jeśli używasz Google Play, Facebook, Messanger to zapomnij o znacznie lepszej pracy baterii.
Jak chcesz coś podratować, by przynajmniej jak leży nie jadł baterii, to wyłącz wszystkie zbędne aplikacje (lub jak jest możliwość, to odinstaluj).

Ten model już w dniu premiery nie zachwycał czasem pracy. Mała, do tego u Ciebie pewnie nieco zużyta bateria i dość prądożerny Kirin w technologii 28 nm robią swoje. Miałem do czynienia z 2-letnim egzemplarzem, który z trudem dobijał do 1,5h SoT-u. Cudów nie będzie, nawet na innym oprogramowaniu.

Córka 2letnia patrząc bajki na YT z jasnością zazwyczaj do połowy, przy wifi osiąga 4h.

Więc to pewnie jakaś apka siedzi w tle. Spróbuj Greenify :wink:

Jasność ustawia się na automat.

Nie zrozumiałem Cię.

Lepiej dla ekranu, baterii i oczu, gdy jasność ustawimy na automatyczną - nie wypala ekranów AMOLED, nie zużywa zbyt dużo baterii i nie wali po oczach zbyt mocnym światłem.

Hmmm… Tak nie do końca, jeśli światło jest zza ekranu to można przyciemnić ekran. Ale kto jak woli, ogółem to ekran zjada najwięcej baterii.