Lekki, mało bateriożerny i stabilny ROM dla Huawei P8 lite

(paranoise) #1

Witam. Mam problem z moim Huawei P8 lite, z tego co wiem dosyć często spotykany. Telefon trzeba bardzo często ładować. Podejrzewam, że root i wgranie jakiegoś lżejszego ROM-a mogłoby rozwiązać ten problem. Tak więc chciałem się zapytać czy, ktoś mógłby mi polecić na ten telefon jakiś ROM, który będzie przede wszystkim lekki, stabilny i mniej bateriożerny od domyślnego systemu? Przy okazji fajnie by było, gdyby to prezentowało się ładnie, choć bez fajerwerków. Przy okazji… Korzystam z jednej aplikacji bankowej. Czy wgranie ROM-a nie zagraża kradzieżą danych potrzebnych do logowania i robienia przelewów? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

masz ich tu trochę

Co do drugiego pytania - znakomita większość tych projektów jest rozpisana na GitHubie, poza tym deweloperzy z XDA nie dodają też do ROMów żadnych niechcianych skryptów, ja sam się z nimi nie spotkałem. Jedyna kwestia to data patchów bezpieczeństwa i uprawnień jakie sam nadasz. Do uzyskania dostępu do roota polecam MagiskSU, dzięki temu przejdziesz zapewne też bez problemu SafetyNet i będziesz mógł korzystać z np. Google Pay.

(AnonimX) #3

Wgranie romu niewiele zmieni bo sam system nie żre baterii. Żrą ją aplikacje pracujące w tle. Jeśli używasz Google Play, Facebook, Messanger to zapomnij o znacznie lepszej pracy baterii.
Jak chcesz coś podratować, by przynajmniej jak leży nie jadł baterii, to wyłącz wszystkie zbędne aplikacje (lub jak jest możliwość, to odinstaluj).

(direct39) #4

Ten model już w dniu premiery nie zachwycał czasem pracy. Mała, do tego u Ciebie pewnie nieco zużyta bateria i dość prądożerny Kirin w technologii 28 nm robią swoje. Miałem do czynienia z 2-letnim egzemplarzem, który z trudem dobijał do 1,5h SoT-u. Cudów nie będzie, nawet na innym oprogramowaniu.

(DewX) #5

Córka 2letnia patrząc bajki na YT z jasnością zazwyczaj do połowy, przy wifi osiąga 4h.

Więc to pewnie jakaś apka siedzi w tle. Spróbuj Greenify :wink:

(AnonimX) #6

Jasność ustawia się na automat.

(DewX) #7

Nie zrozumiałem Cię.

(AnonimX) #8

Lepiej dla ekranu, baterii i oczu, gdy jasność ustawimy na automatyczną - nie wypala ekranów AMOLED, nie zużywa zbyt dużo baterii i nie wali po oczach zbyt mocnym światłem.

(DewX) #9

Hmmm… Tak nie do końca, jeśli światło jest zza ekranu to można przyciemnić ekran. Ale kto jak woli, ogółem to ekran zjada najwięcej baterii.