Lekki OC - Athlon XP 2000+

Witam, zwracam się tym razem z pytaniem: czy posiadajac procesor Athlon XP 2000+ (12,5 x 133) jest sens zmieniac FSB na 166 przy mnożniku 10? Dawałoby to tą sama szybkość procesora, jednak z szybszym FSB. Czy szybkość działania bedzie odczuwalna? Dodam, że moja płyta główna to Epox 8KRAI, a pamięci to Blitz 512 DDR400 oraz Kingston 256 DDR400.

Zrób test programem SuperPI przed OC i po OC i będziesz widział różnice :slight_smile: . A i oczywiście zrób test stabilności programem Orthos i sprawdzaj temperatury programem Everest.

A czy zmiana FSB w przy tej plycie glownej i na taka wartosc (juz raz tak odpalałem i wszystko grało OK) nie zaszkodzi? Czy płyta i proc mogą tego nie wytrzymać?

Płyta to wytrzyma nawet jakbyś walną maxymalne FSB. Gorzej jest z CPU, jak temperatura będzie za wysoka to poprostu z dymem pójdzie, ale temperaturę się monitoruje programami i jak są za wysokie to kupuje się lepsze chłodzenie na CPU lub obniża się FSB.

Ok, z tego co u mnie pokazuje Everest, to po zmianie FSB na 166 temp. nie skoczyła ( w idle 45 st C). Więc chyba nie powinno być tak źle.

Bo to małe OC jest. Jak będzie coraz większe FSB i większe napięcie pod CPU to wtedy Ci temperaturka skoczy.