Lekki program do robienia screenów i zapisywania ich w folderze


(angry) #1

Jaki polecicie? Żeby miał proste działanie i nie spowalniał bardzo startu systemu oraz nie zacinał np. gry podczas robienia zrzutu.


(Amaterasu) #2

ScreenSHU

Ashampoo Snap 6

Lightscreen

Poprzeglądaj (prawie) wszystkie z nich - *klik*

 

 

 


(Domker) #3

Polecam lekki program o dużych możliwościach Greenshoot:

http://getgreenshot.org/screenshots/

Jest to program Open Source w pełni darmowy. Jest modularny, więc przy instalacji możesz wybrać funkcje które Cię interesują.


(angry) #4

Który najlżejszy?


(mrFreeze) #5

Zobacz ten Greenshoot. W końcu możesz przecież sam przetestować, który będzie dla Ciebie najlżejszy itp. Poza tym sam program nie będzie wpływał na “przycinki” tylko wydajność kompa głównie ram i procesor.


(sajmon17099) #6

A jaki masz system?


(angry) #7

Windows 7

Komputer jest mocny ale zależy mi na oszczędności energii i szybkim starcie systemu.


(ichito) #8

Wcale nie musisz używać jakiegoś ekstra programu…funkcje robienia zrzutów ma menadżer plików FreeCommander i jeśli używasz jakiegoś innego, to poszukaj w nim podobnej opcji. Jeśli nie używasz to spróbuj FC…ponieważ może być w wersji portable, więc nic nie instalujesz…używasz kiedy potrzebujesz, więc nie ma problemu z autostartem i wydajnością.

160222085113_3.thumb.jpg.2c6c28592a60bfa

160222085113_3.jpg


(Bogdan_G) #9

Najprostszy, najlżejszy, działa na windows7, można ustawić wybrany folder, wybrać typ, czy ustawić automatyczny zapis, http://www.dobreprogramy.pl/MWSnap,Program,Windows,11460.html

Ponad 5 lat na win7 działa bezbłędnie.

001203.jpg


(angry) #10

Chyba będę używał Lightshot, ale przeszkadzają mi jego okienka o przesyłaniu i o skopiowaniu linku do schowka. Ktoś wie jak wyłączyć?


(Bogdan_G) #11

Lighsshot, to ja używam jako hostingu dużych obrazów. http://prntscr.com/a6jbbc

Ze screeenami małymi, dużymi, to upraszczam sobie sprawę swsnapem. Byle zapisać do obrazów. Po coś mam programy graficzne. Ale potwierdzam, niezły, - używałem program Lighshot i od razu mogłem dawać obrazy w necie. Jak dla mnie - za dużo klikania.


(Bn) #12

Jeżeli chcesz robic screenshoty w grach na full screen i od razu mieć linka do sharowania to polecamy nowe SHU, do pobrania z https://screenshu.com.  

Żaden inny tool nie wspiera robienia shotów w grach i automatycznego uploadu. 

Jeżeli zarejestrujesz się w nowej wersji do 31 marca 2016 to dostaniesz konto PRO na zawsze za friko :slight_smile:

Przykładowe screenshoty:

https://scr.hu/36dBwZ

https://scr.hu/d2LZPn

https://scr.hu/YwBNdr

https://scr.hu/ZJ25de

 

 


(Kedziorki) #13

Nie znam prostszego, łatwiejszego i mniej obciążającego system programu do zrzutów ekranu niż darmowy, polskiego autora program Screenshot’ek. Program bezinstalacyjny. Po uruchomieniu działa w zasobniku systemowym i po naciśnięciu przycisku PrtSc robi od razu zrzut w folderze tego programu. Jak dla mnie - rewelka.


(angry) #14

Używam Lightshot i jestem zadowolony, poleciłem także znajomemu.
Dziękuje.