Lekkie pęknięcia na satelitce Z-2300

(system) #1

Witam !

Otóż przed chwilą zauważyłem, że lewa satelita jest lekko pęknięta na membranie. Może się to w późniejszym czasie bardziej potargać ? Da się to jakoś powstrzymać ? Nie ma tutaj osobnego forum związanego z Audio, więc piszę tutaj. Jak ktośma o tym jakieś pojęcie to proszę o porady, albo link do jakiegoś dobrego forum związanego z AUDIO. Jest ich w sieci multum ale zapewne konkretnych jest mało.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ! :slight_smile:

PS: Jak tylko znajdę kabelek do aparatu to dodam zdjęcie, jak oczywiście on to uchwyci.

(system) #2

Może się podrzeć! Membranę możesz podkleić, ale tylko na niezbędnej długości, wąskim plastrem medycznym z dobrym klejem. Są takie w aptekach pod nazwą Polovis Plus.

(system) #3

http://img543.imageshack.us/img543/4081/conus.jpg <-- czerwoną kreską zaznaczyłem mniej więcej wielkość tego pęknięcia. Jest to głośnik tej samej wielkości tylko jak się nie mylę od Z-2200. Coś operować na takiej powierzchni to magia...

(system) #4

O psiakość! To raczej już za późno. To już nie jest "pęknięcie", ale wręcz rozdarcie. Moja rada bodaj się tu nie przyda... ale chyba innego wyjścia (poza wymianą głośnika) nie masz.

(system) #5

Ale to nie jest takiej grubości tylko takiej długości... Gra normalnie, nic nie trzeszczy, nie charczy. Membrana jest cała, tylko po prostu są takie mikroskopijne pęknięcia.

(Sicu (Final)) #6

Niedługo ludzie na forum zaczną pisać Posty, że mają porysowaną obudowę, i czy nic się nie stanie z komputerem...

Litości :expressionless:

(xyzzyx) #7

-Aleś pomógł [-X . @Mathek9090-kup niedużą tubkę kleju uniwersalnego, coś z szybkoschnących najlepiej bezbarwny, koniecznie z aplikatorem z otworem o małej średnicy. Na całej długości tego "pęknięcia" (nie widać czy to pęknięcie czy raczej puścił klej na łączeniu membrany z resorem) zrób ścieżkę z kleju tak aby połączyć brzegi pęknięcia. Jeżeli puściło połączenie membrany z resorem, podnieś delikatnie jeden brzeg a klej nałóż na drugi. Zostaw do wyschnięcia. Operację zrób na głośniku w pozycji poziomej i oczywiście nie "grając" :stuck_out_tongue: . Pochwal się jeszcze czy mocno "watujesz" na tych głośniczkach, to główna przyczyna niszczenia resorów w głośnikach :frowning: .

(system) #8

No były już na kilku imprezach (domówkach, a nawet 1 raz na polu) Gdzie szły prawie ile mogą przez bite kilka H więc ja się nie dziwie, że po 4 latach coś takiego się dzieje. Na razie to jest tylko popękane, nie przerwało się. Jak tylko będzie mi się coś gorszego dziać to jak najbardziej zrobię tak jak napisałem "xyzzyx" :slight_smile: Dodam jeszcze, że nigdy ich nie włączałem tak żeby już coś nie wydalało. Głośno ale czysto, bez przegięcia. :slight_smile: Dzięki.

-- Dodane 30.05.2011 (Pn) 19:29 --

A co ? Nie mogę się spytać o taką sprawę zapobiegawczo ?