"Lekkie" programy pod słaby komputer

siemka mam takiego laptopa:

PIII 500Mhz,128mb ram, 6gb dysk no i mam pytanie jakie byście polecili wersje programów które by nie obciążały za bardzo systemu, a wiec tak chodzi mi o programy do:

przeglądania internetu,słuchania muzyki,oglądania filmów i kodeki do filmów. z góry dzięki

Przeglądarka www - K-meleon

Muzyka - foobar

Filmy - VLC media player lub mplayer (obydwa mają wbudowane własne kodeki).

Pozdrawiam.

Niedawno miałem jeszcze takie komputer o takich parametrach i na spokojnie nim pracowałem mając Win98’SE ze wszystkimi popularnymi programami, typu Winam, Opera, Photoshop i nie odczówałem jakos specjalnie zmiany jego pracy.

Przy takiej konfiguracji dziala praktycznie kazde oprogramowanie - moim zdaniem warto postawic win2k a jedynym kryterium wyboru programow beda tak naprawde wlasne upodobania. Takie “podejscie” testowalem na duzo wolnejszym komputerze, moze jedynym ograniczeniem jest maly dysk ale po odpowiednim rozplanowaniu miejsca i ten “problem” da sie zniwelowac

A ja bym ci radził postawić jakiegoś Linuxa z lekkim środowiskiem graficznym

linux odpada, no a czy xp sp1 by mulił?

KYNEK

raczej by mulił

ZOstaje ci 2k albo 98SE

No i Linux

Nie wydaje mi się aby Ci zamulał, poprostu w opcjach ekranu wybiezesz STYL KLASYCZY WINODWSA i będzie Ci chodził w miarę dobrze.

Witam

Nie przesadzaj, ja mam Celerona 400MHz i postawiłem na nim WinXP prof z SP2 i nic nie muli (tyle, że ja wyłączyłem LUNĘ - zresztą i tak tylko mi przeszkadzała).

KYNEK masz więcej ramu niż ja kiedy stawiałem XP-ka po raz pierwszy (wtedy miałem tylko 64MB), teraz mam trochę więcej :P. I tak:

  • do przeglądania netu używam Opery i Firefoxa (zamiennie, a co ;));

  • do muzyki foobar (Winampa miałem, ale przesadzili z fajerwerkami graficznymi);

  • pakiet biurowy OpenOffice 2.1ux

  • filmy: Subedit, VLC, MPlayer (już nie używam), do tego kodeki ffdshow (ostatnie oficjalne czyli 5 April 2004) - wszystkie filmy chodzą.

no to w takim razie jak wrócę ze szkoły to stawiam win xp sp2 :]