Lekkie załamania / drżenie obrazu przy scollowaniu w iceweasel

Witam, mam taki dziwny problem w Debianie (z KDE) otóż jak przeglądam strony i scrolluje góra/dół to czasem pojawia się efekt tak jakby drgania obrazu, nie wiem za bardzo jak to opisać. nie chodzi o to, że jakoś bardzo się zniekształca, jest to ledwo co zauważalne, ale tak jakby obraz trochę ścinał, drgał. Nie wiem spotkaliście się z czymś takim? Grafikę mam tylko intela, integrę.

 

Dodam, że pojawia się to tylko przy powolnym scrollowaniu, powiedzmy centymetr w góre i dół, widoczne zwłaszcza na jasnym tle.

Problem nie występuje na chromium.

Na innej myszce jest to samo? Może jest już wyrobiona rolka i nie przeskakuje precyzyjnie a chromium przewija obraz w inny sposób.

Myszka jest w miare nowa, logitech, wątpie by była to kwestia rolki. Hmm dziwny problem. Na tej samej wersji w Windows (Firefox ESR) problem nie występował z tego co pamiętam.

Jeżeli dobrze cię zrozumiałem to ja mam coś podobnego jak włączę v-sync wtedy obraz przy scrollowaniu jakby miejscami stawał. Jak wyłączę v-sync to nie mam tego problemu za to mam tearing heh :stuck_out_tongue: a chromium nigdy nie używałem to nie powiem jak na nim jest

Znalazłem nawet podobny bug w sieci, jednak rozwiązania tam nie ma :confused:

https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=741218

Hmm… a może to ustawienia monitora? Niedawno miałem podobny motyw, ale na cały systemie - po podłączeniu nowego monitora, obraz na nim zaczął drżeć i załamywać. Wystarczyło poszperać w ustawieniach panelu monitora i wszystko ustało :slight_smile:

Sprawdź z innym menedżerem okien.

Coś Ci się pomyliło. Iceweasel to przeglądarka internetowa. Dokładniej Firefox bez znaków handlowych Mozilli.

Firefox nie bardzo lubi się z Intelem. Na Intelu występowały u mnie różne problemy podczas korzystania z Firefox (szczególnie, gdy używałem akceleracji SNA). Niektóre strony, jak sherdog.com (jestem miłośnikiem sportów walki :P) wyświetlały się z różnymi artefaktami. Na innych przeglądarkach problem nie występował. Jesteś kolejną osobą, u której zaobserwowałem ten problem. 

 

Podaj wynik polecenia:

zgrep -i SNA /var/log/Xorg.0.log

Możesz spróbować skorzystać z akceleracji UXA - niemniej przez to stracisz nieco z wydajności, nie wiem czy Firefox jest tego warty :slight_smile:

 

Lektura:

 

https://wiki.archlinux.org/index.php/Intel_graphics#Troubleshooting

Za obsługę i problemy z v-sync odpowiada menedżer okien, a nie przeglądarka, niezależnie czy ma ona znaki handlowe, drogowe czy nawet znaki zodiaku.

Rozwiązanie banalne - wyłączenie automatycznego przewijania, które wcześniej niewiadomo po co włączyłem :wink:

Możesz dodać wpis do aktywatora przeglądarki w /usr/share/applications

Edit: pomogło wyłączenie automatycznego przewijania.