Lekko zalany kabel internetowy


(cinekkk1) #1

Witam, mam trochę prozaiczne pytanie, ale wolę się upewnić. Czy jak mam kabel internetowy i na przewód wyleje się trochę wody, to nic się nie stanie? Dodam, że kabel jest oczywiście izolowany, ale nie wiem co za materiał, czy guma czy inny (ale chyba większość jest izolowana gumą?). Dodam, że kiedyś miałem zwykły najtańszy szary kabel ethernet , (sieć domowa) i kilka metrów było na zewnątrz poza domem i przezcież były śniegi i deszcze i wszystko było ok.


#2

Spokojnie, z kablem nic się nie stanie.
Nawet zwykły kabel do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, jest bardzo dobrze izolowany.
Znam przypadki stosowania takiego kabla do podłączania radiowych instalacji sieciowych i działały bez przerw.


(Longhorn2009) #3

Dopóki nie skruszeje od promieniowania UV i nie rozpadnie na kawałki. Do zastosowań zewnętrznych są przewidziane kable z odporniejszą powłoką zewnętrzną.


(cinekkk1) #4

A jak taki kabel reaguje na zgniecenia np ciężką szafą czy tapczanem? Pary razy pewnie miałem tak zgnieciony i widać było na odcinku okolo 3 cm, że jest spłaszczony (normalnie średnica ok.3,5 mm, a po przygnieceniu 2,5 mm. patrząc od boku ) Co prawda wszystko działa, ale poznam Wasze opinie.


(~MacG) #5

Nie jestem specem w tej dziedzinie ale na chłopski rozum można wywnioskować że mogą pojawić się zakłócenia i błędy w przesyle danych. Szczególnie że nie wiadomo czy wewnątrz coś nie uległo uszkodzeniu.