Lektura dla początkującego webmastera...warta?


(Mb9107) #1

Witam.

Od jakiegoś czasu uczę się pisać strony, posnaje nowe rzeczy itp...przebrnąłem już przez kurs w internecie ale zastanawiam się czy ta: http://allegro.pl/html-xhtml-i-css-bibl ... 23087.html ,książka była by dobrym uzupełnieniem i takim fizycznym źródłem wiedzy...jak myślicie, warto w nią zainwestować?


(Atheli) #2

Każda pomoc naukowa jest dobra.. Jeśli chcesz się dalej rozwijać w kierunku Webmasteringu, możesz zainwestować w tą w.w ksiązkę.

-- Dodane 29.04.2011 (Pt) 18:41 --

Każda pomoc naukowa jest dobra.. Jeśli chcesz się dalej rozwijać w kierunku Webmasteringu, możesz zainwestować w tą w.w ksiązkę.


(Drobok) #3

www.kurshtml.boo.pl << tam masz wszystko co ci potrzebne z zakresu html'a i css

Wg mnie szkoda kasy na książkę.


(Atheli) #4

Książka to lepsze rozwiązanie.


(Drobok) #5

książki nie ma sensu jej kupować ze względu na to, iż dobre rozwiązanie tylko w wypadku trudniejszych zagadnień takie jak np programowanie. Html i tak teraz sprowadza się do nagłówka (który i tak skopiujesz se z neta o ile twój program sam go nie doda), i masy divów, ew jakiegoś menu z ul/li. Potem bawimy się css. Pseudoklasy id itd, dużo tego nie ma ogarnąć łatwo. Książkę przeczytasz raz i potem i tak będziesz kopiować z neta. A w obliczu zbliżającego się html5 książka ci NIC nie da. Te 70zł +wysyłka możesz spożytkować na 3x 0,5l absolwent.


(Mb9107) #6

Hehe:D Dzięki za rady;)

Pozdrawiam!


(Łukasz14) #7

Stackhouse102 , mam tą książkę od 3 miesięcy i z czystym sumieniem mogę Ci ją polecić, szczególnie dział poświęcony CSS jest znakomity! :slight_smile:


(mario@) #8

Co prawda książkę lepiej się czyta ale jak wspomniał powyżej drobok szkoda na nią kasy skoro większość informacji jest łatwo dostępna. Od siebie polecam http://webmaster.helion.pl/ oraz http://www.w3schools.com/ (ang).


(Mb9107) #9

Dzięki chłopaki...chyba odpuszczę tą książkę...

Pozdrawiam!


(Ishak) #10

Jeżeli nie przeliczasz kaski na absolwenty lub browary to kup książkę - bo warto. Lub poszukaj w google, ale to pewnie ci zajmie więcej czasu.


(A Krapik) #11

Mnie osobiście lepiej się uczy z książki. I tak tez robilem w przypadku stron www. Zasoby internetowe wykorzystuję w przypadku jakichś problemów. Rzeczywiście strona kurshtml jest genialna, ale według mnie nic nei zastąpi nauki z książką w ręku. Jeśli też tak wolisz, to nie zastanawiaj się i kupuj tą książkę.


(Mb9107) #12

Jeszcze przemyśle...mam weekend na zastanowienie.

A kasy na alkohol nie przeliczam, bez przesady...nie kręci mnie to zbytnio...