Lenovo - 2 karty graficzne, jak sprawdzić, która aktualnie działa

Witam,

Witam.

 

karta radeona włącza się przy bardziej wymagających aplikacjach jest pamięcią dedykowaną karta intela do podstawowych nisko wymagających zadań wszystko jest ok może Twój sprzęt nie jest aż tak wydajny aby grać na wysokiej jakości

Dzięki programowi gpu-z zauważyłem że karta działa lecz program nie rozpoznaje modelu karty a jedynie 8600/8700, dlaczego ? Co jest tego powodem?

post-253782-0-58693500-1392843011_thumb.

W menadżerze urządzeń kartę także widzi jako AMD RADEON HD 8600/8700M.

post-253782-0-79333300-1392851259_thumb.

Tak powinno być. Tak system identyfikuje Twoją kartę na podstawie sterownika. Jak już pisano w tym wątku jest to automatyczne przełączanie pomiędzy kartami w celu oszczędzenia energii. Ten automat nie zawsze działa prawidłowo i możliwe że podczas gry aplikacja działa na karcie zintegrowanej. Możesz wymusić poprzez odpowiednie ustawienia by gra korzystała z dedykowanej. We właściwościach ATI możesz połączyć kartę AMD z daną aplikacją. Musisz wskazać plik .exe.

“Mam zaznaczone w CCC dla gry Diablo3 wysoką wydajność.”  W 1 poście napisałem że już to wszystko zrobiłem.

Chciałem wiedzieć tylko jak sprawdzić czy na pewno działa na radeonie a nie na integrze.