Lenovo 3000 G530 nie widzi kontrolera dysku SSD

Witam,

 

Otóż postanowiłem zakupić do swojego już leciwego laptopa dysk SSD firmy platinet 240GB SATA III i zainstalować na nim Windows XP (ze względu na kilka programów które są mi potrzebne) niestety  po podpięciu  dysku, nie jest on wykrywany w biosie i teraz nie wiem czy jest to wina przestarzałego biosa czy może ten laptop po prostu nie obsługuje dysków SSD z innego powodu.

 

Proszę o szybką pomoc

 

P.S. dodam że windows 7 widzi dysk na tym laptopie lecz bios dalej go nie widzi.

Wyjmij baterię .

Ciekawe jak ma to mi pomóc

Poniesiesz jakieś koszty ?

Tak było w laptopach np. IBM (wymiana HDD 40 na 160 GB) .

Mało widziałeś :

https://support.lenovo.com/pl/pl/documents/migr-53176

3. Remove the battery . !!!

11. Reinstall the battery . !!!

Dopóki bateria nie została wyjęta na minimum 1min i z powrotem włożona , BIOS za “chińskiego boga” nie chciał “zobaczyć” nowego HDD (zasilacz odłączony !) . Ja to znam z praktyki , a nie teorii !

“Panie Boże spraw abym trafił szóstkę w TOTOLOTKU ! Icek ! Daj mi szansę i wyślij choć raz kupon !”

“Rzeczy nie zawsze są takimi jakimi być się wydają !”

OK sprawdzę, chociaż bardziej zaczynam dochodzić do wniosku że BIOS w tym laptopie nie ma zapisanego kontrolera dysku tej firmy i go nie obsłuży.

 

Rozwiązanie

 

Jednak była to wina BIOS-a bo przełożyłem dysk z mojego Lenovo Y50-70 (Crucial MX200 240GB) do starszego laptopa i BIOS go widział, więc korzystając z okazji, brat wykonał klonowanie wszystkich partycji na nowy dysk (o dziwo proces zadziałał idealnie :slight_smile: ) i teraz Lenovo 3000 G530 ma już dysk SSD co znacznie przyspieszyło działanie systemu.