Jak wcześniej napisałem:
Odzyskanie systemu z ukrytej partycji po podzieleniu HDD na partycje lub sformatowaniu zainstalowanego już systemu jest bardzo trudne, bo wykasowaniu ulega specjalny program Product Recovery odpowiedzialny za późniejsze odzyskiwanie/odtwarzanie systemu, który instaluje się przy pierwszej instalacji Windowsa (nie działa wtedy sposób odzyskiwania/odtwarzania systemu podany w instrukcji) 
Chodzi o to, że program Product Recovery zainstalowany wraz z pierwszą instalacją systemu nadpisuje/rozszerza możliwości BIOSU! Tzn. normalnie podczas uruchamiania komputera po kliknięciu klawisza funkcyjnego wywołującego BIOS uruchamia się BIOS lub pokazuje się MENU BIOSU 
W w/w sytuacji, gdy na HDD jest zainstalowany oryginalny Windows z ukrytej partycji Lenovo wraz ze sterownikami i oprogramowaniem Lenovo (w tym programem Product Recovery, którego nie widać w systemie tzn. w menu start, w Panelu sterowania w Dodaj/usuń programy itd.) po kliknięciu klawisza funkcyjnego wywołującego BIOS uruchamia się nakładka na BIOS - Rescue and Recovery 3 (a nie sam BIOS lub Menu BIOSU). Nakładka ta przypomina okno przeglądarki IE z uruchomioną w lewej części ekranu kolumną Historia przeglądania. W nakładce tej możemy wybrać co chcemy zrobić - przywrócić HDD do stanu fabrycznego z zainstalowanym już Windowsem (UWAGA! Ta opcja kasuje wszystkie partycje, które zostały wcześniej utworzone na dysku)!, sterownikami i oprogramowaniem, zainstalować sam system, zainstalować dodatkowe oprogramowanie itd., wywołać okno HELP, przeskanować HDD Norton Antyvirusem itp.
Dzięki tej nakładce możemy skorzystać z ukrytej partycji z systemem i przeinstalować go. Bez tej nakładki uruchamia nam się sam BIOS a właściwie MENU BIOSU, z którego możemy wejść do BIOSU, bez funkcji opisanych w instrukcji w części odzyskiwanie/odtwarzanie systemu.
Dlatego odzyskiwanie/odtwarzanie systemu z ukrytej partycji najlepiej robić wchodząc jak do BIOSU do nakładki na BIOS, gdy na HDD jest zainstalowany system Windows z ukrytej partycji, a nie po jego sformatowaniu gdy jest czysty/pusty.
A najważniejsze jest jak wcześniej pisałem:
Aby uniknąć tego problemu KONIECZNIE zróbcie sobie kopię systemu/ukrytej partycji za pomocą oprogramowania Lenovo Create Recovery Media zainstalowanego razem z systemem, tuż po pierwszej instalacji Windowsa i przed pierwszym formatowaniem dysku i/lub dzieleniem na partycje. Oprogramowanie to robi kopię systemu/ukrytej partycji samodzielnie z ukrytej partycji (także nagrywa płyty), a nie z zainstalowanego systemu. Taką kopię można zrobić tym programem tylko 1 raz (zgodnie z licencją) potem program ten blokuje taką możliwość (także nie przerywajcie procesu tworzenia i narywania kopii) 
UWAŻAM, że sposób odzyskiwanie/odtwarzanie systemu z ukrytej partycji zastosowany przez Lenovo/IBM jest zbyt skomplikowany/utrudniony (nawet dla osoby, która posiada komputer przez kilka lat i umiejętność jego obsługi na poziomie średnim i/lub zaawansowanym). Może stanowić problem dla osób, które tego nigdy nie robiły (nie odzyskiwały systemu z ukrytej partycji). Opis w instrukcji jest bardzo krótki i ubogi w informacje.
Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 11:31
Teoo81, u mnie jest tak:
Menu Start/Programy/Lenovo Care/Create Recovery Media - otwiera się okno Create Rescue and Recovery Media, które podzielone jest na 2 obszary: Rescue Media i Recovery Discs.
Jeśli zaznaczysz w tym oknie, w obszarze Recovery Discs na dole, kropką opcję Create a set of Product Recovery Discs now i potwierdzisz OK - program przejdzie dalej, przetworzy dane w małym okienku (trwa to kilka minut), następnie poprosi cię o wybór napędu (nagrywarki), o włożenie płytki i po zrobieniu tego zacznie sam nagrywać.
PAMIĘTAJ: Taką kopię można zrobić tym programem tylko 1 raz (zgodnie z licencją Microsoft) potem program ten blokuje taką możliwość (także nie przerywaj procesu tworzenia i narywania tych płytek podczas tworzenia kopii ukrytej partycji po raz pierwszy). Oczywiście po każdej kolejnej reinstalacji systemu z ukrytej partycji i/lub płytek odzyskiwania, można nagrać sobie płytki odzyskiwania kolejny raz.
Po nagraniu pierwszej płyty program proponuje nazwać ją Rescue and Recovery Startup Disc po czym prosi o kolejną czystą płytę i po włożeniu jej nagrywa ją, a po zakończeniu prosi o nazwanie jej Product Recovery Disc 1 - nazwy te stosuje przy odzyskiwaniu/reinstalacji systemu prosząc o włożenie kolejnych płyt (czasem mimo że się mu włoży dobrą płytę to jej nie rozpoznaje i trzeba kilka razy wkładać/wyjmować lub rozpoczynać proces reinstalacji systemu od nowa). Program nagrywa 2 płyty w przypadku gdy są to płyty DVD (gdy są to CD może być ich oczywiście więcej).