Lenovo 3000 N200 czy ACER Aspire 5920G Gemstone?

Witam szanownych forumowiczow. Mam prosbe o porade w wyborze laptopa. Mam dwa faworyty, obydwa w tej samej cenie. Jeden to Acer Aspire 5920G Gemstone

* Processor: Intel Core 2 Duo T7300 - 2GHz (x2), 800MHz FSB, 4MB L2 Cache

* RAM: 2GB DDR2

* Hard Drive: 250GB Serial ATA 5400rpm

* Screen: 15.4" Widescreen TFT (1280x800) with CrystalBrite Technology

* Optical Drive: DVDąRW Dual Layer / HD DVD-ROM - Hi-Def playback

* Graphics: NVIDIA GeForce 8600M GS

* Wireless LAN: 802.11a/b/g/n - with transfer rates up to 100Mbits per second

* Battery Life (Depending on Use): Upto 3.5 Hours

* Weight: 3.0Kg

* Warranty: 1 Year Collect and Return

.Windows Vista Home Premium

* Gigabit Ethernet 10/100/1000 - superfast wired network adaptor

* HDMI Output

* S-Video Output

* Firewire Port

* Card Reader (MMC, MS, MS-pro, SD, XD)

* Built-In 0.3 MegaPixel Camera

Wiecej: http://www.laptopsdirect.co.uk/Acer_Asp … ersion.asp

A drugi to ten Lenovo 3000 N200 :

* Processor - Intel Core 2 Duo T8100 / 2.1 GHz ( Dual-Core )

* RAM - 1 GB (installed) / 3 GB (max) - DDR II SDRAM - 667 MHz - PC2-5300 ( 1 x 1 GB )

* Hard Drive - 160 GB - Serial ATA-150 - 5400 rpm

* Operating System - Microsoft Windows Vista Home Premium

* Screen - 15.4’ TFT 1680 x 1050 ( WSXGA+ ) - 24-bit (16.7 million colours)

* Optical Drive - DVD-Writer - integrated

* Graphics - NVIDIA GeForce Go 7300 256 MB

* Bluetooth - Yes

* Notebook Camera - Integrated - 1.3 Megapixel

* Warranty - 1 year warranty

Wiecej: http://www.laptopsdirect.co.uk/Lenovo_3 … LenovoN200

Prosze o konkretne porady,

  • ktory jest trwalszy, lepiej nadajacy sie do intensywnego pisania(jakosc klawiatury),

  • obrobki video, zabawy z fotografia cyfrowa.

  • Czy 1 GB RAM w Lenovo wystarczy dla Visty.

  • Czy trudno sie montuje samemu dodatkową pamięć RAM w laptopie.

  • Jak się to robi?

  • czy mozna zainstalowac kosc 2GB i zostawic 1GB czy lepiej, zeby obie byly takie same?

  • Czy to prawda, ze sa jakies problemy z Kubuntu na Acerach? Jakie?

Z gory dziekuje za odpowiedz na wszystkie pytania.

pozdrawiam,

Bartek

  1. Myślę że Acer będzie wytrzymalszy.

  2. To za mało. Oczywiście 1 gb to podstawa dla Visty, ale zapomnij o wymagających programach i grach.

  3. Trochę jest przy tym zachodu.

  4. Zależy od modelu lapka :smiley:

  5. Lepiej żeby obie były takie same :smiley:

  6. To prawda. Czasami nie ma dźwięku. Chociaż w ostatnich edycjach podobno działa już poprawnie

bierz tego 1 poniewarz ma on karte bezprzewodową itp ja go polecam ale nie wiem jak zrobisz i jak ci inni poleca twój wybór

Według mnie Acer to najlepsza firma która produkuje laptopy.

Wiem że starsze modele miały bardzo dobrą baterie, która wytrzymywała 3 godziny :smiley:

Jak to czytam to zastanawiam się czy mamy dzisiaj 1go kwietnia… :smiley:

Hmm. Nie bardzo rozumiem. Lenovo ma opinię trwalszych a ten Acer ma chyba lepsze nieco parametry. Dlatego pytam. Bede bardzo wdzięczny za konkretne odpowiedzi, takie jak choćby powyższe.

Dodać pamięć oczywiście chcę do wspomnianego modelu Lenovo. Więc jak to się robi? Jest gdzieś w necie poradnik? Czy jest to w miarę proste i można tu opisać. Maksymalnie można tam dać 3GB, więc jak to najbardziej racjonalnie rozwiązać? Przepraszam, nigdy wcześniej tego nie robiłem i dlatego pytam speców na forum.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

W ciemno - oczywiście lepszy lenovo. Acer przy nim to trzecia liga.

Do obróbki wideo lepszy powinien być lenovo (mocniejszy procesor). Do obróbki grafiki laptop średnio się nadaje. W notebookach są gorsze matryce niż w monitorach wolno stojących. (W ogóle LCD do obróbki grafiki, nawet amatorsko, to nieporozumienie. Chyba że jakiś bardzo drogi, ale ja z takim jeszcze nie miałem do czynienia).

Reszta parametrów przemawia na korzyść acera, np. większy dysk, który przy obróbce wideo ma spore znaczenie.

Co do wymiany/dołożenia pamięci RAM - zależy od rodzaju komputera. Trzeba sprawdzić (w necie, w intrukcji itp.) - czasem wystarczy wysunąć zaślepkę i od razu jest dostęp do banków, czasem trzeba coś odkręcić. Generalnie operacja nie jest skomplikowana.

ja tez sie zastanawiam nad 1 kwietnia obydwa te laptopy mają dobra konfiguracje ale producent do kitu!! Lepiej dołóż kase i kup coś firmowego masz jakość i niezawodność na kilka lat a nie na okres tylko gwarancyjny!! znajdz jakiegoś HP Asusa IBM albo coś takiego!!

Mam takie same odczucia :lol:

Zwłaszcza jak czytam teksty typu

:x

ZOnk bierz laptopa Lenovo.

Mam Lenovo 3000 N200 i nie zamieniłbym go na inny.

Na początku chciałem kupić Acer’a ale w kilku sklepach komputerowych odradzono mi go, a w jednym nawet stwierdzili że nie sprzedają Acer’ów bo się boją zwrotów.

Pamięć RAM wymieniasz bardzo prosto odkręcając klapkę od spodu i wyciągasz pamięci.

Jeśli w laptopie jest jedna pamięć 1GB to dokup drugą taką samą. Sprawdź tą pierwszą czy pracuje w DUAL’u.

Jeśli nie to także możesz dokupić jeszcze 1GB lub kupić 2x1GB lub 2x2GB w Dual’u.

IBM-a, powiadasz?

Pewnie,ze Lenowo.Acer to nie ta klasa.Pamietaj,ze Lenowo to w koncu koncepcja IBM,choc w chinskim wydaniu to niczego to nie zmienia.To jedno mega pamieci sobie dorzucisz,procesor masz lekko mocniejszy u Lenowo.Mialem Lenowo i to dobry sprzet.Z zalozenia produkowany jest dla profesjonalistow,wiec jest to maszyna przygotowana na dlugie dystanse.Jesli juz wejdz na strone Dell i zobacz oferty Inspiron.Jesli jednak lubisz problemy Acer jest najlepszym rozwiazaniem.Pozdrawiam.

Sprzedawców się nie słucha :stuck_out_tongue:

Co do tematu- Lenovo.