Lenovo a820 czy ZTE v967s?

Który jest z nich lepszy? Z tego co wiem ZTE ma qhd przy 5 calach co może wyglądać nieciekawie. Osobiście mi się bardziej podoba ZTE ale lenovo ma chyba większe wsparcie od ekipy Cyanogenmod. Potrzebuje telefon do smsowania, telefonowania, internetu i gier. Ważne jest dla mnie też wgrywanie nieoficjalnych ROMów. Z góry dziękuje za odpowiedź. :smiley:

Korzystałem z obydwu telefonów. Dziewczyna ma obecnie Lenovo a820, ja mam Zte v967s.

 

Wybrałem Zte, bo wg mnie jest ładniejszy - Lenovo ma dość spory pasek z przyciskami pod ekranem. Zte ma też większy ekran 5’’. Aparat w Zte jest dużo gorszy niż w Lenovo - w Zte 5 mega z lampą (zdjęcia wychodzą z dużymi szumami), Lenovo - 8 mega, brak lampy (zdjęcia wychodzą dobre). Zte ma dodatkowo drugą kamerę od przodu. Ja np. z niej nigdy nie korzystałem :). Wykonanie obydwu telefonów bardzo dobre, Aero2 chodzi bez zastrzeżeń. 

Nie prawdą jest, że z racji, że zte ma 5’’ przy rozdzielczości qHD widoczne są piksele i inne dziwne rzeczy. Nie potwierdzam tej opinii, jak i wielu użytkowników for internetowych. 

Kolejna rzecz, to ROMy. Żaden z tych telefonów nie ma wsparcia grupy CyanogenMod - chyba póki co CyanogenMod nie wspiera telefonów z MediaTekami, co nie znaczy, że nie ma na nie custom romów.

Na Lenovo na romie Lambda (w większości przypadków ten rom jest zainstalowany na telefonie po przyjściu do klienta) miałem problemy z gps, wifi. Czasem trzeba było resetować telefon, żeby wifi załapało itd. Po zmianie romu na HoloDark - Rom tworzy Polak, problemy jak ręka odjął. Na tym Romie obecnie działa ten telefon.

Zte przyszło chyba ze stockowy Romem. Zmieniłem na MIUI (tak, tak istnieje Port Miui na ten telefon :slight_smile: ) i działałem na nim jakiś czas, obecnie mam Max Flavour i jestem z niego bardzo zadowolony.

Romy dla obydwu telefonów są spolszczone, nie zawsze w pełni, ale 90% spolszczenia to już standard.

 

Co wybrać… Do dzwonienia, smsowania, internetu i gier nada się każdy telefon. Wg mnie kieruj się wyglądem, aparatem i wielkością telefonu i ekranu. Nie wszystkim pasuje trzymanie 5’’ w ręku, a niektórzy używają też smartfona jako cyfrówki.