Lenovo B570e, czy jest możliwość rozbudowania?

Witam! Posiadam laptopa Lenovo B570e Dokładnie taki - Link

Mam pytanie odnośnie tego czy da się go w jakiś sposób rozbudować? Chodzi mi o np. wymianę procesora, bądź karty graficznej(która jest w tym laptopie zintegrowana :frowning: ), dodanie RAM?. No i powstaję pytanie, jeśli tak, czy to cokolwiek pomoże? Jeśli nie, może jakiś niedrogi laptop umożliwiający grę, w nowe tytuły? Wystarczą mi wymagania średnie. Z góry, dziękuję za pomoc. Szymon

 

Edit: Może być również komputer stacjonarny.

Czy da się rozbudować tego laptopa?

Da się wsadzić więcej pamięci RAM, zapewne da się podmienić procesor, nie da się  ( a raczej jest to totalnie nieopłacalne ) zmienić karty graficznej.

Czy to coś da w kwestii grania w nowe gry?

Absolutnie nic. Wzrost wydajności będzie  nieadekwatny do kosztu takiej modernizacji.

Tani laptop do grania.

Sprecyzuj co dla Ciebie oznacza tani.

Na laptopie  za ok 3500zł raczej zagrasz w zdecydowaną większość gier- różnie będzie z wydajnością ale myślę że w większości przypadków  te średnie ustawienia będą osiągalne.

Stacjonarny komputer za 3 000zł spokojnie poradzi sobie z każdą grą na ustawieniach od średnich do najlepszych.

Żeby móc cokolwiek ci doradzić musimy znać  budżet jaki możesz przeznaczyć na komputer.

Sam posiadam ten model i generalnie możesz jedno: dołożyć RAM-u. Jakiekolwiek próby wymiany procesora jeśli możliwe czy płyt głównych - mijają się kompletnie z celem z powodów finansowych. Niemniej RAM i tak nie zdziała cudów - kultura pracy może nieco się zwiększy (w końcu więcej pamięci), ale i tak wąskim gardłem pod kątem gier jest procesor i zintegrowany układ graficzny.

 

Wbrew pozorom laptop zły nie jest - śmiga elegancko Windows 8/10, 4GB pamięci RAM wystarczy do codziennej pracy, nie myśląc o grach to nie czuję _prywatnie_ potrzeby zmiany :slight_smile:

 

Problem pojawia się jednak właśnie przy graniu, co wiem również - układ Intel HD w serii zamontowanej w laptopie nie jest najwydajniejszy (2000 lub 2500, różne źródła, różnie podają). Niemniej przez długi czas byłem zdziwiony, jak wiele potrafi :slight_smile:

 

Jeśli chcesz uzyskać jak największą wydajność w grach: wejdź do panelu zarządzania układem, wybierz zakładkę 3W i przestaw układ w tryb “Wydajność” oraz optymalny tryb aplikacji. Gry od tego momentu będą mieć nieco bardziej rozmyte tekstury, ale zyskasz więcej FPS i czasem pozwala to z gry średnio działającej uczynić płynną.

 

Jeśli myślisz o laptopie pod gry, to mija się to z celem - teraz kupisz tańszczego laptopa gdzie gry na średnich działają, ale za jakiś czas znów staniesz przed sytuacją jak teraz, kiedy laptop przestanie być wydajny. Bardziej opłaca się pod gry kupić PC - wymieniasz podzespoły i jedziesz dalej, wychodząc na tym taniej.

Dziękuję za odpowiedź ;), po głębszym przemyśleniu, jednak zdecyduję się na stacjonarkę. Hmm…bardziej chodziło mi o jakaś propozycję, dopiero wchodzę w ten temat i szczerze mówiąc nawet nie wiem, ile taki, średniej klasy sprzęt będzie kosztował. 3000zł, to może trochę za dużo. Ponieżej 2000zł da się coś fajnego złożyć?

Zaproponuję coś takiego:

1.Zasilacz Antec VP500 (500W) - cena ok 150zł

2.Płyta główna  ASRock H81M - ~200zł

3.Procesor Intel Core i3-4330 ~515zł

4.Karata graficzna Sapphire Radeon DUAL-X R9 270 2GB GDDR5 ~645zł

5.Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 ~150zł

6.Dysk  Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5’’, 500GB, SATA III ~175zł

  1. Napęd optyczny ~50zł

  2. Obudowa  SilentiumPC Brutus M23 Pure Black ~130zł

W sumie wyjdzie ok 2015zł ( ceny sprawdzałem na Morele jak pogrzebać to pewnie da się gdzieś  coś taniej złapać) 

Co ewentualnie, gdyby fundusze pozwalały, zmieniałbym? Dołożyłbym drugą kostkę pamięci czyli + 150zł no i ew zmieniłbym procesor na jakąś I5 co wiąże się z dołożeniem ~200-250zł 

Nie lepszy by był procesor FX-8350 W rankingu benchmark’a ma 2 razy większą wydajność niż w/w, a kosztuję 662zł.

http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/amd-fx-8350

To jest syntetyczny test w normalnym graniu już aż tak dobrze nie jest. Ale  oczywiście jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie.

Tu masz testy w Battlefieldzie 4 które pomogą ci zorientować się  jak mniej więcej dany procesor w graniu się spisuje http://pclab.pl/art55318-3.html