Lenovo czy DELL?

Który producent lepszy w celach multimedialnych? 

Unikać Radeona w obawie przed wysokimi temperaturami? A może Radeon w układzie hybrydowym? 

Proszę o sugestie. 

Jeden i drugi producent jest dobry do tych celów, pytanie tylko w jakim budżecie. Różnica z moje pkt. widzenia przede wszystkim serwis. DELL ma jeden z lepszych serwisów,zaś Lenovo - serwis w Niemczech, wysyłka w obie strony + czas naprawy = od tygodnia wzwyż.  

Do 3 tysięcy. Właśnie zależy mi na dobrym serwisie. Dell Vostro ma 3 lata gwarancji, ale chyba słabsza grafikę. Ponadto często ma Radeona w układzie z Intelem. Obawiam się trochę Radeona z powodu temperatur i głośnej pracy wentylatora. Słusznie się obawiam?

Pytanie jest nieco bez sensu. Każdy z tych producentów posiada całą gamę produktów, do różnych zastosowań i w różnych cenach. Ograniczając się tylko do laptopów oferują wszystko, od budżetowych skrzypiących szmelcy marketowych, przez ultrabookie biznesowe do ważących ponad 3kg mobilbych stacji roboczych.

@Vergras

Zarówno Dell jak i Lenovo oferują naprawy on-site, następnego dnia roboczego.

Lenovo ma ponoć fatalny serwis, dlatego się obawiam tego producenta. 

@KomputerowyAmator

Jeśli kupisz laptopa z gwarancją on-site NBD to jest OK. W kwestii wysyłkowego się nie wypowiem, bo nie korzystałem.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że Dell ma pewnie najlepszy serwis. Raz wezwałem serwisanta będąc na nartach w Austrii i przyjechał następnego dnia, zgodnie z umową.

Do czego będzie ten laptop wykorzystywany konkretniej? Gry jeżeli tak to jakie?

Filmy, muzyka, internet, AutoCad. W gry nie gram.

Acer F5-573G - z podświetlaną klawiatura i aluminiowa obudowa.

http://www.x-kom.pl/p/337465-notebook-laptop-156-acer-f5-573g-i5-7200u-8gb-1201000-win10-gf940mx-fhd.html

 

lub biznesowy thnikpad

http://www.x-kom.pl/p/322525-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e560-i5-6200u-8gb-256-dvd-rw-win10x-fhd.html

Serwis ACERA jest dobry? LENOVO jest w Niemczech…

Jest niezły. Thinkpady maja serwis w Polsce o ile mnie pamięć nie myli.

No to teraz sam nie wiem. Zapytam  sklep jak im się układa współpraca z serwisem ACERA. DELLA chwalili.