Lenovo G500 Bluescreen BAD_POOL_CALLER

Hej,

Z bardziej uciążliwymi zagrożeniami te programy mogą sobie nie poradzić.

To może być całkiem dobry pomysł.

Tak, ale tylko na czas testów.

Na razie nie ma powodów do zmartwień, ale należałoby przyjrzeć się kondycji dysku - było już 13 błędów kalibracji oraz błędy z zapisem. Jeśli wartości te będą się powiększać, trzeba będzie rozejrzeć się za nowym dyskiem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zrobiłem Online ESET skan. Nic nie znalazło. Ccleaner tez i jv16 do rejestru. Komputer na gwarancji kupiony z pół roku temu wiec raczej jakby co to dysk chyba wymienia jeśli jest z nim cos nie tak ? kupiony w Media markt…

 

zaraz włączę torrenta z wyłączoną zapora.

Hej,

 

Dysk na razie nie kwalifikuje się do wymiany, aczkolwiek trzeba bacznie obserwować jego stan.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

jakie polecisz programy do jego sprawdzenia aktualnego stanu? zapisze sobie jego ustawienia na dzisiejszy dzień i np za miesiąc 2 czy 3 sprawdzeń znowu i zasięgnę fachowej pomocy. 

 

Co do wyłączenia zapory i zmniejszenia maksymalnej całkowita  ilości połączeń z 800 na 20. Maksymalnej ilości połączeń peerow na torrent z 200 na 20. Liczby slotow wysyłania na torrent z 80 na 40 przez cala noc zero problemow. Bez BS… teraz będę stopniowo zwiększał te ilości które w utorrencie zmieniłem i sprawdzę czy to może tylko i wyłącznie zapora windowsowska…

Hej,

CrystalDiskInfo spokojnie wystarczy. Zrób sobie screena z wartości S.M.A.R.T i tyle. Za miesiąc czy dwa porównasz, czy któreś atrybuty się nie zwiększyły.

Wybierz z opcji uruchamiania systemu przywrócenie ostatniej dobrej znanej konfiguracji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

wybrałem jakieś konfigurowanie komputera który miał zmieniać ustawienia do początkowych ale zostawić pliki. Parę programów mi niestety usunęło typu player do filmów albo thunderbirda i przeglądarki… zainstalowałem nowego Torrenta i narazie mam zmniejszone ustawienia na 30 łączeń. Tylko co teraz ? widać ze to problem z ilością połączeń  w sensie ustawień tych rzeczy w Utorrent. Teraz ograniczając ustawienia transfer mam z 10 razy mniejszy niż ten, który bym miał łącząc sie z większą ilością peerów itp

Hej,

Pewnie piszesz o odświeżeniu systemu.

Nie zostaje Ci nic innego, jak eksperymentować z ustawieniami. Skoro nie masz antywira i firewalla, to programy zabezpieczające nie są winne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

jakby co tu tez sobie na przyszłość zapisze tez zrzut z tego programu. 

 

Co do Torrenta to nie widzę rozwiązania bo nie wiem co jest odpowiedzialne za to ze zbyt wiele połączeń nagle mi BS wywala. Nigdy tak wcześniej nie było. Zdarza się to od pewnego czasu… jak to możliwe ze zbyt wiele połączeń w programach do torrentów wywala mi od jakiegoś czasu błąd…

 

a jak sprawdzić czy nie mam przypadkiem jakiegoś indowsowskiego firewala czy programu antywirusowego? np po tym odświeżaniu windowsa automatycznie MCaffe antywirus mi się zainstalował ale go odinstalowałem… Może jakiś firewall jest aktywny tez gdzieś ?

Hej,

Dokładnie tak.

Ewentualnie sprawdź działanie na innej karcie sieciowej. Jeśli używasz karty WiFi, spróbuj przełączyć się na przewodową. I odwrotnie.

Pokaż screeny z apletu Programy i funkcje -> Odinstaluj programy z panelu sterowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak jak pisałem wyżej wcześniej. Nie było ważne czy miałem pod kablem czy po wifi. Nie bylo różnicy BS wyskakiwały i na tej karcie i na tej.

 

 

obrazki tutaj:

 

3593889100_1399805231_thumb.jpg 1336824000_1399805232_thumb.jpg

Hej,

Zatem źródło problemu raczej w systemie i zabezpieczeniach, ewentualnie poprawkach, a nie w sterownikach bądź samym sprzęcie.

Na screenach nie widać, by był zainstalowany jakikolwiek pakiet zabezpieczający.

Pozdrawiam,

Dimatheus

własnie się trochę pospieszyłem z tymi poprawkami. Wczoraj zainstalowałem za jednym razem ze 100 poprawek i dziś kolejne 102 za jednym razem mi znalazło… narazie nie będę instalował nic więcej z poprawek ale szkoda ze mam te 200 juz zainstalowanych bo przy ewentualnym powtórzeniu problemu nie będę mógł wyeliminować poprawek…  narazie mam windowsa 8 poprzednio miałem jakaś poprawkę po której zainstalowaniu miałem 8.1 windowsa. 

 

sprzęt i stery raczej mówisz ze są ok wiec juz nie wiem… gdzie szukać dalej… a jakiś ram albo dysk odpada tak i tu mogę odetchnąć ?

może ramy sprawdzić warto ?

Hej,

Przyznam, że z poprawkami czasami dzieją się różne rzeczy. Mnie jedna z poprawek MS dla Windowsa XP powodowała straszne zwolnienie prędkości sieci w połączeniach WiFi. Dopiero jej wywalenie i ponowna instalacja rozwiązała problem.

Mało prawdopodobne, by to RAM był winowajcą. Ale z drugiej strony zawsze sprawdzić można - na przykład przy pomocy MemTest’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

na razie nic nie robiłem bo po tym odświeżaniu windowsa wszystko w miarę działa. Tzn nie ma BS i nie resetuje mi kompa. Teraz tylko z WIFI coś mi się wydaje cienko jest. Po kablu transfer wysoki ale po WIFI speedtest ( wiem ze nie jest miarodajny ale moim zdaniem nie jest zły ) pokazuje mi na moim 60mb/s łączu od 2 dni czyli tak około od tego odświeżania 3mb/s ;/

Hej,

 

Czyli winna mogła być jakaś poprawka do systemu.

 

A ile było wcześniej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

ostatnimi dniami zauważyłem ze wifi działa popołudniami gorzej. Teraz jest 24mb/s wczoraj było ponad 40mb/s raczej z kompem wszystko ok jest. Po kablu idzie max. Mozę coś UPS popierniczylo

Hej,

Albo pojawiły się zakłócenia wynikające z obecności innych sieci WiFi. Możesz to sprawdzić przy pomocy programu inSSIDer.

Pozdrawiam,

Dimatheus

podobno od kilku dni UPC wifi szwankuje. ja mam kanal nr 1 czy aby dobry ?

 

 

Hej,

W ciemno nic nie da się powiedzieć - widać, że obłożenie sieciami WiFi w sąsiedztwie jest spore, więc warto posprawdzać działanie na innych kanałach.

Pozdrawiam,

Dimatheus

problem wynika z ponad tygodniowej awarii  UPC wiec poczekam aż naprawia. Poprzednie wielkości wifi mi pasowały wiec poczekam :slight_smile: jak narazie na nowym Windowsie wszystko ok jest. nie mam zamiaru instalować żadnych poprawek ! ciężka batalia z tym była ale się udalo