Lenovo G500 Bluescreen BAD_POOL_CALLER

(matifcb) #1

Witam na moim laptopie z windowsem 8.1 od pewnego czasu wyskakuje co jakiś czas  Blue screen BAD_POOL_CALLER tak jak na dole w obrazku. 

Co mógłbym sprawdzić ponieważ sprawdzenie wirusów nie pomogło. Nie wiem czy to jest ważne ale catalyst czyli sterowniki do Radeona mojego sa automatycznie wyłączane. Ciągle po zrestartowaniu komputera wyskakuje okienko w którym pisze ze zostało wyłączone.

9619827600_1397760001_thumb.jpg

(mrFreeze) #2

Sprawdź temperatury daj screena z Sensors z HWInfo (całe okno)

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_436.exe

Zakładka Health wstaw screena

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

(matifcb) #3

9430638700_1397771144_thumb.jpg 2763891600_1397771144_thumb.jpg

czy ktoś pomoże… zauważyłem ze używając komputer wszystko jest ok, ale gdy pozostawiam go na jakiś czas i nie wiem czy włącza sie wygaszacz, czy po dłuższym czasie gdy ma przejść w jakiś stan to własnie przechodząc w niego robi sie klapa… resetując mi sie zauważyłem ze po ponownym włączeniu filmy na torrencie które mam w pobieranych maja 0 % i musza się ściągać od nowa. Może to w czymś pomoże…

(mrFreeze) #4

Przeinstaluj sterownik od neta na oficjalny ze strony producenta laptopa.

(matifcb) #5

można dokładniej ? nadal mam tego bluscreena i nie mam na to pomysłu… moim zdaniem to może być spowodowane jakimś uśpieniem lub hibernacja. No nie wiem zgaduje. Możesz mi kolego podpowiedzieć który sterownik i na jaki zmienić ?

(mrFreeze) #6

Głównie Chipset, Video, LAN, WLAN.

http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/detail.page?DocID=DS035531

(Dimatheus) #7

matifcb , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(matifcb) #8

przeinstalowałem sterowniki. Zauważyłem ze podłączając pod kabel zasilający ekran gaśnie ( nie zawsze) i zaraz wraca powrotem. Jest to jeden z problemow ponieważ pod kablem zaczyna się ciemny ekran i widzę tylko kursor myszki. Myślę ze to możne być jakiś błąd z zasilaniem. Po podłączeniu kabla włącza się może jakiś inny program zasilania np program wydajny i gdzieś coś jest nie tak ustawione. Gdzie mógłbym poszukać problemu wie ktoś ?

(mrFreeze) #9

Ogólnie pewnie o tym myślisz

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Opcje zasilania

Dziwne, że ekran gaśnie ale może tak ma być choć wątpię. Może przywróć Windowsa?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

(matifcb) #10

nie chciałbym reinstalować windowsa… spróbuje siedzieć bez zasilania na kompie i zoabczyc czy rzeczywiście będzie ok. Będę go podłączać tylko w celu ładowania jak będzie wyłączony. 

Dodane

czy może to być spowodowane konkretnym programem ? np Utorrentem ?

___________________________________________________________________________________________

(Dimatheus) #11

Hej,

Mało prawdopodobne. Bardziej zepsutymi schematami zasilania bądź uszkodzeniem komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(t0m3k_) #12

Uruchom komputer w trybie awaryjny i zobacz czy dalej to samo się dzieje. Masz jakieś aktualizacje z informacją “Faild” (niepowodzenie) w instalacji? Miałem w tym tygodniu trzy kompy z identycznym problemem, klasycznie tryb awaryjny, skanowanie MBAM, wyczyszczenie rejestru ccleanerem i wyłączenie/usunięcie syfu z autostartu, instalacja sterów od grafik i chipsetu i wszystkie śmigały po tym.

EDIT: Wszystkie Win 8/8.1 były :stuck_out_tongue:

(matifcb) #13

dziękuje za wskazówki. Nie włączam od 3 dni Utorrenta i Bitconnet ( nie wiem czy dobrze napisałem ale taki sam program do ściągania Torrent)  blue screen ani widu ani słychu…

(Dimatheus) #14

Hej,

Skoro BS pojawiają się najczęściej, albo wręcz tylko w czasie mocnego wykorzystywania zasobów sieciowych, to BS może powodować błędnie działająca karta sieciowa bądź sterownik do niej. Może warto by było go zaktualizować?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(matifcb) #15

prawdopodobnie to zrobiłem bo ściągałem pełno nawet audio, video, jakieś chipsety, ogólnie z tej strony co ktoś wyżej wkleił . Blututh sterowniki tez… na pewno odinstalowałem dobre bo nie miałem neta i dopiero po zainstalowaniu WLAN sterowników wrócił net ale BS nadal sa przy Utorrent i Bitconect. Używając neta w inny sposób nie ma BS. Czy mam to sprawdzić ściągając coś przez przeglądarkę np ? tak samo obciążyć jakoś neta ? np ściągając z jakiejś  strony np duży plik ? mam UPC 60mb/s wiem ze gdzieś oni maja na serwerach pliki które pokazują jak szybko ściągam pliki może to wypróbować i ściągać tak w kolko jakieś pliki po 2czy 5 GB?

(mrFreeze) #16

Myślę, że masz straszny bałagan w sterownikach. Proponowałbym format (masz zapewne partycję Recovery) lub przywracanie Windowsa jak pisałem powyżej.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

(Dimatheus) #17

Hej,

Ściąganie przez przeglądarkę nie będzie miarodajne, bo bardziej niż o prędkość, chodzi o ilość jednoczesnych połączeń. Jakiego używasz pakietu zabezpieczającego? Masz zainstalowany firewall?

Akurat tutaj jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(matifcb) #18

nie mama żadnego Antywirusa, od casu do czasu malware przejadę. Firewalla raczej tez nie mam i windowsowskiego tez wyłączyłem. Format nie jest dla mnie rozwiazaniem problemu…

(Dimatheus) #19

Hej,

Może więc warto sprawdzić komputer pod kontem szkodliwego oprogramowania? Ewentualnie czy istnieje możliwość podłączenia komputera kablowo, zamiast po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(matifcb) #20

sprawdzałem, Ccleaner, Malware i nic nie ma niepokojącego. Podłączałem po kablu to samo. Tak sobie myślę może w tym torrencie ograniczę ilość podłączanych ludzi  i sprawdzę czy np ściągając od paru tez są błędy ?