Lenovo G500 Bluescreen BAD_POOL_CALLER

Witam na moim laptopie z windowsem 8.1 od pewnego czasu wyskakuje co jakiś czas  Blue screen BAD_POOL_CALLER tak jak na dole w obrazku. 

Co mógłbym sprawdzić ponieważ sprawdzenie wirusów nie pomogło. Nie wiem czy to jest ważne ale catalyst czyli sterowniki do Radeona mojego sa automatycznie wyłączane. Ciągle po zrestartowaniu komputera wyskakuje okienko w którym pisze ze zostało wyłączone.

 

9619827600_1397760001_thumb.jpg

Sprawdź temperatury daj screena z Sensors z HWInfo (całe okno)

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_436.exe

 

Zakładka Health wstaw screena

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

9430638700_1397771144_thumb.jpg 2763891600_1397771144_thumb.jpg

czy ktoś pomoże… zauważyłem ze używając komputer wszystko jest ok, ale gdy pozostawiam go na jakiś czas i nie wiem czy włącza sie wygaszacz, czy po dłuższym czasie gdy ma przejść w jakiś stan to własnie przechodząc w niego robi sie klapa… resetując mi sie zauważyłem ze po ponownym włączeniu filmy na torrencie które mam w pobieranych maja 0 % i musza się ściągać od nowa. Może to w czymś pomoże…

Przeinstaluj sterownik od neta na oficjalny ze strony producenta laptopa.

można dokładniej ? nadal mam tego bluscreena i nie mam na to pomysłu… moim zdaniem to może być spowodowane jakimś uśpieniem lub hibernacja. No nie wiem zgaduje. Możesz mi kolego podpowiedzieć który sterownik i na jaki zmienić ?

Głównie Chipset, Video, LAN, WLAN.

 

http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/detail.page?DocID=DS035531

matifcb , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

przeinstalowałem sterowniki. Zauważyłem ze podłączając pod kabel zasilający ekran gaśnie ( nie zawsze) i zaraz wraca powrotem. Jest to jeden z problemow ponieważ pod kablem zaczyna się ciemny ekran i widzę tylko kursor myszki. Myślę ze to możne być jakiś błąd z zasilaniem. Po podłączeniu kabla włącza się może jakiś inny program zasilania np program wydajny i gdzieś coś jest nie tak ustawione. Gdzie mógłbym poszukać problemu wie ktoś ?

Ogólnie pewnie o tym myślisz

 

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Opcje zasilania

 

Dziwne, że ekran gaśnie ale może tak ma być choć wątpię. Może przywróć Windowsa?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

nie chciałbym reinstalować windowsa… spróbuje siedzieć bez zasilania na kompie i zoabczyc czy rzeczywiście będzie ok. Będę go podłączać tylko w celu ładowania jak będzie wyłączony. 

 

Dodane

 

czy może to być spowodowane konkretnym programem ? np Utorrentem ?

 

 

___________________________________________________________________________________________

Hej,

Mało prawdopodobne. Bardziej zepsutymi schematami zasilania bądź uszkodzeniem komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uruchom komputer w trybie awaryjny i zobacz czy dalej to samo się dzieje. Masz jakieś aktualizacje z informacją “Faild” (niepowodzenie) w instalacji? Miałem w tym tygodniu trzy kompy z identycznym problemem, klasycznie tryb awaryjny, skanowanie MBAM, wyczyszczenie rejestru ccleanerem i wyłączenie/usunięcie syfu z autostartu, instalacja sterów od grafik i chipsetu i wszystkie śmigały po tym.

 

EDIT: Wszystkie Win 8/8.1 były :stuck_out_tongue:

dziękuje za wskazówki. Nie włączam od 3 dni Utorrenta i Bitconnet ( nie wiem czy dobrze napisałem ale taki sam program do ściągania Torrent)  blue screen ani widu ani słychu…

Hej,

Skoro BS pojawiają się najczęściej, albo wręcz tylko w czasie mocnego wykorzystywania zasobów sieciowych, to BS może powodować błędnie działająca karta sieciowa bądź sterownik do niej. Może warto by było go zaktualizować?

Pozdrawiam,

Dimatheus

prawdopodobnie to zrobiłem bo ściągałem pełno nawet audio, video, jakieś chipsety, ogólnie z tej strony co ktoś wyżej wkleił . Blututh sterowniki tez… na pewno odinstalowałem dobre bo nie miałem neta i dopiero po zainstalowaniu WLAN sterowników wrócił net ale BS nadal sa przy Utorrent i Bitconect. Używając neta w inny sposób nie ma BS. Czy mam to sprawdzić ściągając coś przez przeglądarkę np ? tak samo obciążyć jakoś neta ? np ściągając z jakiejś  strony np duży plik ? mam UPC 60mb/s wiem ze gdzieś oni maja na serwerach pliki które pokazują jak szybko ściągam pliki może to wypróbować i ściągać tak w kolko jakieś pliki po 2czy 5 GB?

Myślę, że masz straszny bałagan w sterownikach. Proponowałbym format (masz zapewne partycję Recovery) lub przywracanie Windowsa jak pisałem powyżej.

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Hej,

Ściąganie przez przeglądarkę nie będzie miarodajne, bo bardziej niż o prędkość, chodzi o ilość jednoczesnych połączeń. Jakiego używasz pakietu zabezpieczającego? Masz zainstalowany firewall?

Akurat tutaj jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie mama żadnego Antywirusa, od casu do czasu malware przejadę. Firewalla raczej tez nie mam i windowsowskiego tez wyłączyłem. Format nie jest dla mnie rozwiazaniem problemu…

Hej,

Może więc warto sprawdzić komputer pod kontem szkodliwego oprogramowania? Ewentualnie czy istnieje możliwość podłączenia komputera kablowo, zamiast po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

sprawdzałem, Ccleaner, Malware i nic nie ma niepokojącego. Podłączałem po kablu to samo. Tak sobie myślę może w tym torrencie ograniczę ilość podłączanych ludzi  i sprawdzę czy np ściągając od paru tez są błędy ?