Lenovo G500s - Problem z odtwarzaniem i nagrywaniem dźwięku

Witam.

Mam problem z kartą dźwiękową na moim laptopie. Kiedy podłączam do wejścia słuchawkowego głośniki (a dokładniej wieżę Sony; połączenie kabel chinch-jack) głośniki strasznie buczą. Kolejną sprawą jest brak możliwości nagrania dźwięku np. programem Audacity, gdyż po włączeniu opcji stereo mix głośniki w komputerze zaczynają buczeć (dźwięk jak z jeżdżenia styropianem po szybie). Poza tym dźwięk na zapisanych mp3 jest płaski i pozbawiony basów (jednakże dzieje się tak tylko, gdy odtwarzam plik za pomocą windows media player, telefonu, tabletu; kiedy wrzucę plik z powrotem w Audacity, dźwięk jest ok).  Przy próbie nagrania dźwięku innym programem (Free Sound Recorder) dźwięk jest bardzo cichy mimo podgłoszonego systemu i programu na 100%, jednak są na nim tony niskie. Sądzę, że to problem ze sterownikiem, gdyż nie mam panelu kontrolnego, takiego jak miałam na poprzednim komputerze (realtek). Jedyne co zainstalowałam, to sterownik ze strony producenta laptopa. Nie wiem także jaja jest tu karta dźwiękowa, gdyż Everest pokazuje ją tak samo jak menedżer urządzeń:

 

http://imageshack.com/a/img850/9856/r2ud.png

 

Sterownik “fabryczny” zainstalował panel, który wygląda tak (można tylko zmienić ustawienia equalizera i nic poza tym):

 

http://imageshack.com/a/img849/9088/km3v.png

 

Czy jest jakieś rozwiązanie? Jak określić jaki sterownik będzie odpowiedni do mojego komputera?

Najlepiej, jakbym mogła podłączyć komputer pod wieżę. Za wszelką pomoc dziękuję.

 

Dokładna specyfikacja sprzętowa:

Model : IdeaPad G500s

Ze strony systemu wygląda, że OK.

 

Jak wyjście słuchawkowe działa na słuchawkach?

Tak. Jak najbardziej.

 

Czyli na słuchawkach OK?

Tak. Wszystko słychać głośno i wyraźnie, buczenia nie ma. Za pomocą programu HWiNFO znalazłam nazwę karty dźwiękowej (intel panther point pch - high definition audio controller) , jednak nie mogę znaleźć sterowników do niej.

Jak na słuchawkach OK, to nie problem laptopa, lecz kabla łączącego laptopa z wieżą lub samej wieży.

 

Jest jakieś sprzężenie między nimi.

 

Może wymiana kabla, na dobry jakościowo i jak najkrótszy coś zmieni?

 

Nie oczekuj super dźwięku na laptopie, masz korektor w sterowniku to pokombinuj z ustawieniami.

 

Kup sobie dobrej jakości głośniki zewnętrzne do laptopa i wtedy jako tako będzie to grało.

Oki. Kable wymieniałam już 2 razy. Może głośniki zewnętrzne są dobrym pomysłem, ale co z nagrywaniem. Dlaczego po włączeniu opcji Mix stereo komputer piszczy i bardzo cicho nagrywa?

Może trzeba ustawić mikrofon w sterowniku lub uszkodzony.

 

A może masz w pobliżu jakieś silne pole magnetyczne, też potrafi takie cuda robić.

 

Sterownik karty muzycznej jest dobry od producenta laptopa. Zobacz w Windows Update, może jest aktualizacja, to zainstaluj.

 

Przypominam kolejny raz te modele laptopów NIE służą do odtwarzania dźwięku, bo to wielka pomyłka.

 

To są laptopy biurowe.

 

Edit:

 

Fragment recenzji dźwięku laptopa?

 

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-G500s.103773.0.html

Ale nie chodzi mi o odtwarzanie, tylko o zgrywanie dźwięku za pomocą np. Audacity w sposób, że ustawiam mix stereo w pozycji z mikrofonem i zgrywa mi z niego dźwięk. Na poprzednim kompie to chodziło i zgrywało bardzo ładnie. Tutaj mix stereo buczy zamiast odtwarzać dźwięk (buczy nawet bez włączonej muzyki, czy innego programu wytwarzającego dźwięk).

Ustaw sterownik dźwięku, tak, aby dźwięk Ci się najlepiej podobał.

 

Wszelkie operacje wykonuj na odłączonym kablu do wieży - sam laptop.

 

Możliwe, że coś z mikrofonem.

 

Tu jest inny kodek (karta muzyczna), inny system,inna wersja programu/programów które mają własne ustawienia, więc nie można tego przyrównywać do  ,starego, kompa.

 

Metoda prób i błędów i nie ma lekko, sprawdź sobie nagrywanie na zewnętrznym mikrofonie.

kingaa16

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.