Lenovo G510 a Energy Manager

Witam,

 

W moim laptopie zainstalowany jest program Energy Manager, który zasugerował włączenie oszczędzania baterii w przypadku częstego korzystania z zasilania sieciowego. O ile pracując w Windows 8.1 bateria ładuje się do ok. 55-60% po czym przestaje, o tyle kiedy wyłączę laptopa i zapomnę odłączyć zasilacz z gniazdka bateria doładowuje się ponownie do 100%. Wydaje mi się, że kiedyś w laptopie Samsunga gdzie była podobna opcja ładowanie baterii było “blokowane” niezależnie od tego, czy laptop jest włączony czy nie. Może mnie ktoś oświecić?

Wygląda, że jak system pracuje i program też, ładowanie masz do 60% zgodnie z ustawieniami programu.

 

Gdy go wyłączysz, program nie działa i ładowanie jest do 100%.

 

W/g mnie, a trochę widziałem, bateria ma pracować, czyli ma być ładowana do 100 % i co jakiś czas rozładowywana i tyle.

 

I co byś NIE robił, bateria to zawsze loteria, dlatego z reguły ma tylko 6 miesięcy gwarancji?

Program od Lenovo aha taka opcje w przypadku użycia zasilacza jeżeli właczysz Energy management na optymalną to załaduje ja tak jak mówisz do 60 a potem zasilacz jeżeli ta druga opcje to będzie ladowalo do 100 program przestaje ładować aby nie zniszczyć baterii mam Lenovo y580 od roku i wylaczam ta opcje ręcznie jak mam 100 naładowania baterii a wiem ze będę pracował na zasilaczu po roku używania intensywnego lapa na baterii i zasilacze war level zaledwie 5%