Lenovo G510 - jak przełączać karty graficzne?

Ilość FPS, którą masz w glxgears to nie jest ilość FPS, którą będziesz mieć w grach, ale nie po to chciałem, żebyś porównał wyniki. Zwróć uwagę na gigantyczną przepaść między wynikami pierwszymi a drugimi. Skoro w drugim wypadku masz dużo wiecej FPS, to znaczy, że po uruchomieniu z parametrem DRI_PRIME=1 masz dużo szybszy rendering i to jest właśnie potwierdzenie, że przełączanie działa.

@dragon321, jeśli możesz podpowiedz jeszcze dwie rzeczy:

Ad 1.

Znasz się choć trochę na bashu? Odpowiedz szczerze. To pozwoli dobrać wędkę (na rybę z mojej strony nie licz) dobraną do poziomu użytkownika. 

Ad 2.

Ponawiam pytanie - umiesz tworzyć aktywatory czy to przerasta to użytkownika systemu bazującego na Arch? Przyjrzyj się wykonanym przez siebie poleceniom i wyciągnij sam wnioski. To chyba trudne nie jest…

Ad 1:

Jak wiesz o co kaman, to się pochwal :wink:

Ad 1 to już sam zgadłeś o co chodzi :slight_smile: Teraz tylko do autostartu to i będziesz miał po każdym uruchomieniu.

@dragon321: Czy tak będzie poprawnie?

#!/bin/bash
DRI_PRIME=1 /usr/bin/AfterShot2X64

Jedyne, co by mnie jeszcze interesowało, to zmiana ikony, bo taka zwykła “notatnikowa” mnie nie bawi. :wink: Wiem, że skrypty takową raczej mieć muszą, ale… Pewno istnieje możliwość zmiany? 

Tak, będzie w porządku.