Lenovo G510 - problem z grafiką dedykowaną. Radeon R5 230

Witam.

Kupiłem sobie w/w laptopa, bez systemu. Więc zainstalowałem WIN7, wszystkie sterowniki. Noby wszystko działa jak powinno, ale mam problem z dedykowaną grafiką.

Zainstalowałem ATI CCC, po którejś próbie, bo wcześniej pojawiały się błędy podczas instalacji. Po udanej instalacji pokazuje się info, że instalacja się powiodła ale pojawiły się ostrzeżenia.

ATI CCC jest zainstalowany, ale chyba tylko teoretycznie bo nie ma do niego żadnych skrótów. W Program Files utowrzyły się foldery, jeden jest pusty, w drugim jest tylko setup i pliki do niego.

Karta nie jest wykrywana w Menedżeże urządzeń.

Proszę o jakieś sugestie w tej sprawie. System już chyba 3 razy przeinstalowałem, ale nie daje to nic.

Oczywiście przed instalacją sterowników do karty instalowałem sterowniki do chipsetu i do zintegrowanej karty.

Wiem, że powinna się ona uruchamiać przy mocniejszym obciążeniu ale jak uruchamiam jakiś benchmark to tylko zintegrowana działa.

Sterowniki pobierz ze strony Lenovo, najpierw instalujesz kartę Intelowską, po restarcie AMD

 

Masz ten sam problem co ja; nie masz sterowników zasilających kartę graficzną. 

 

Zainstaluj najpierw sterownik ze strony: http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g500-notebook

 

a potem sterowniki do karty graficznej (tez ze strony lenovo) i będzie hulać

 

Uaktualnij system W7 do najnowszego (W7+SP1) + wszystkie poprawki + najnowszy NETFramework + sterowniki do płyty głównej + stery do karty Intela.

 

Odinstaluj wszystko co sterownik AMD z poziomu Programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i zainstaluj ponownie sterownik do karty dedykowanej ze strony Lenovo (najpierw ma być poprawnie zainstalowany sterownik do karty Intela).

Udało mi się rozwiązać ten problem, przestawiając w BIOSIE opcję karty graficznej na coś w stylu “przełączanie grafiki”.

Bez włączenia tej opcji sterowniki AMD instalowały się, ale tak że ich nigdzie nie było. Jakby się usuwały od razu. Teraz wszydtko działa jak należy

Tak czy inaczej dzięki za pomoc.