Lenovo G510, system nie wykrywa bluetooth

Po którejś aktualizacji z systemu zniknęło bluetooth. Jeszcze niedawno system go widział w ukrytych urządzeniach w menadżerze urządzeń ale teraz i tam go nie ma:slightly_frowning_face:. Sterowniki od producenta się nie chcą zainstalować ale w sumie i tak powinny być dobre bo kiedyś działało i to nawet na Windows 10:vulcan_salute:. Szukanie problemów nie znajduje też żadnego bluetooth. Na tym samym laptopie linux bluetooth widzi .

Hej,

  • Może to konflikt na przerwaniach systemowych?
  • Masz kartę BlueTooth podłączoną poprzez wewnętrzne USB czy na porcie PCI-E?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Sterowniki pobrane ze strony producenta czy przy pomocy “Driver Boosterów”?
Czy masz możliwość cofnąć system do stanu sprzed aktualizacji?
W menadżerze urządzeń rozumiem, że wyszukiwałeś/wykrywałeś nowe urządzenia?
Dodatkowo sprawdź klawisz funkcyjny (te pod f1 itp.) może któryś odpowiada za BT i go wyłączyłeś.
Daj znać.

BlueTooth jest w środku ale nie wiem jak podłączone.
Sterowniki producenta. Sytuacja jest od roku raczej już nic nie cofnę. Sprawdzałam ukryte urządzenia bo tam ostanio było. Pod f1 mam wyłączenie głosu.

Podaj model laptopa. Co to znaczy że sterowniki producenta nie chcą się zainstalować?

Czyli rozumiem, że laptopa nie rozbierałeś. :slight_smile:

A inne skróty klawiszowe? W niektórych laptopach skrót do zarządzania WiFi robi też za przełącznik dla BT. Sprawdź to koniecznie.

Lenovo G510.

1 polubienie

żaden ze skrótów nie odpowiada za bt i wszystkie są podpisane. Nie sądzę, żeby zrobili takiego psikusa żeby dać np. ściszenie głosu na obrazku a w rzeczywistości to jest jednak bluetooth. NIe mam ani klawisza od bluetooth ani klawisza od wifi.
Sterowniki mówią, że nie bo chyba nie ma urządzenia czy też instalacja jest niemożliwa.

Sprawdzałaś kombinacje [Fn]+[F5] ?

Próbowałaś tego sposobu?

Czyli jednak. :slight_smile:

FN+ 5 odświeża przeglądarkę co mam tu próbować?

Nie, Ctrl+F5 powoduje odświeżenie. My piszemy o skrócie z klawiszem funkcyjnym!

Samo F5 też powoduje odświeżenie, a jeśli ma odwrócone klawisze funkcyjne z multimedialnymi w biosie to fn + f5 oznacza samo f5. W takim wypadku, żeby wywołać funkcję multimedialną nie potrzeba fn, ale już mi się nie chciało nawet odpisywać w tym wątku, jeśli ona tu zagląda raz na 2 miesiące.

1 polubienie

No o tym nie pomyślałem. :slight_smile: