Lenovo G510, system nie wykrywa bluetooth

(sugar!!!) #1

Po którejś aktualizacji z systemu zniknęło bluetooth. Jeszcze niedawno system go widział w ukrytych urządzeniach w menadżerze urządzeń ale teraz i tam go nie ma:slightly_frowning_face:. Sterowniki od producenta się nie chcą zainstalować ale w sumie i tak powinny być dobre bo kiedyś działało i to nawet na Windows 10:vulcan_salute:. Szukanie problemów nie znajduje też żadnego bluetooth. Na tym samym laptopie linux bluetooth widzi .

(Dimatheus) #2

Hej,

• Może to konflikt na przerwaniach systemowych?
  • Masz kartę BlueTooth podłączoną poprzez wewnętrzne USB czy na porcie PCI-E?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Rava) #3

Sterowniki pobrane ze strony producenta czy przy pomocy “Driver Boosterów”?
Czy masz możliwość cofnąć system do stanu sprzed aktualizacji?
W menadżerze urządzeń rozumiem, że wyszukiwałeś/wykrywałeś nowe urządzenia?
Dodatkowo sprawdź klawisz funkcyjny (te pod f1 itp.) może któryś odpowiada za BT i go wyłączyłeś.
Daj znać.

(sugar!!!) #4

BlueTooth jest w środku ale nie wiem jak podłączone.
Sterowniki producenta. Sytuacja jest od roku raczej już nic nie cofnę. Sprawdzałam ukryte urządzenia bo tam ostanio było. Pod f1 mam wyłączenie głosu.

(pocolog) #5

Podaj model laptopa. Co to znaczy że sterowniki producenta nie chcą się zainstalować?

(Dimatheus) #6

Czyli rozumiem, że laptopa nie rozbierałeś. :slight_smile:

A inne skróty klawiszowe? W niektórych laptopach skrót do zarządzania WiFi robi też za przełącznik dla BT. Sprawdź to koniecznie.

Lenovo G510.

1 Like
(sugar!!!) #7

żaden ze skrótów nie odpowiada za bt i wszystkie są podpisane. Nie sądzę, żeby zrobili takiego psikusa żeby dać np. ściszenie głosu na obrazku a w rzeczywistości to jest jednak bluetooth. NIe mam ani klawisza od bluetooth ani klawisza od wifi.
Sterowniki mówią, że nie bo chyba nie ma urządzenia czy też instalacja jest niemożliwa.

(pocolog) #8

Sprawdzałaś kombinacje [Fn]+[F5] ?

Próbowałaś tego sposobu?

(Dimatheus) #9

Czyli jednak. :slight_smile:

(sugar!!!) #10

FN+ 5 odświeża przeglądarkę co mam tu próbować?

(Dimatheus) #11

Nie, Ctrl+F5 powoduje odświeżenie. My piszemy o skrócie z klawiszem funkcyjnym!

(pocolog) #12

Samo F5 też powoduje odświeżenie, a jeśli ma odwrócone klawisze funkcyjne z multimedialnymi w biosie to fn + f5 oznacza samo f5. W takim wypadku, żeby wywołać funkcję multimedialną nie potrzeba fn, ale już mi się nie chciało nawet odpisywać w tym wątku, jeśli ona tu zagląda raz na 2 miesiące.

1 Like
(Dimatheus) #13

No o tym nie pomyślałem. :slight_smile: