Lenovo g550 - awaria dysku

Witam mam problem z laptopem lenovo g550 dziś mi się po prostu nie uruchomił moje podejrzenie padło od razu na dysk spróbowałem uruchomić ubuntu z płytki bootowalnej i nic z penDrive i nic wyjąłem dysk i wtedy zabootowała się i płyta i penDrive znowu włożyłem dysk i nic dalej żadnych oznak życia tylko bios a potem migający znak zachęty wtedy zwątpiłem wyjąłem dysk i wsadziłem do innego komputera o dziwo dysk działał bez zarzutów wszystko jak najbardziej ok …

Wsadziłem do mojego laptopa dysk samsunga i również wszystko się zabootowało i działa wszytko osobno działa bez zarzutów a razem jakoś nie wychodzi najlepiej czy ma ktoś może pomysł czego to może być wina?

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Mam tego samego laptopa, lecz nie miałem tego problemu. Fabrycznie laptop bootuje od razu z dysku więc jeżeli chcesz zabotować z płyty wciskasz F12(gdy zobaczysz napis Lenovo) i wybierasz płytę lub Pendrvie. Może to nie dysk a system padło, widzisz w ogóle logo Lenovo po włączeniu laptopa ?

Tak widzę wiem coś nie co na ten temat więc sprawdzałem wszystkie ewentualności po prostu jak jest ten dysk HITACHI włożony nic nie działa przelatuje napis lenovo i miga znak zachęty (dzieje się tak od dziś rano) jak wkładam SAMSUNGA wszystko jest ok bootuje się z niego system itp do tego HiTACHI działa na innym kompie bez problemu

A próbowałeś bootować na tym innym kompie z tego dysku ?

Tak i wszystko było ok ale jak napisałem wyżej do mojego laptopa podłączyłem inny dysk i wszystko też był ok