Lenovo G550 - wymiana komponetów

Cześć, jestem szczęśliwym właścicielem notebooka Lenovo, model G550. Sprzęt jest wyposażony w procesor Intel Pentium Dual - Core T4400 2x 2.20GHz i grafikę Nvidia GeForce G210M.

Chciałbym wymienić w nim niektóre części, by stał się bardziej wydajny. Lecz nie wiem co konkretnie warto wymieniać, by miało to jakikolwiek widoczny sens. Dlatego zwracam się do was z prośbą o zaproponowanie części, którą warto zamienić. Jeżeli np. procesor to proszę podać dokładne dane, dzięki którym będę mógł namierzyć w sklepach ten produkt.

Z góry dziękuje za zainteresowanie się problemem.

Jedyne co możesz wymienić to RAM, CPU i HDD. Wszystko oprócz procesora kupisz w sklepie, ten możesz zakupić jedynie używany na jakichś aukcjach. Nie wiem czy jest jakikolwiek sens takiej wymiany, gdyż grafika jest z dekka slaba.

Karty graficznej nie wymienisz, więc o większej wydajności w gierowaniu zapomnij.

Jak chcesz żwawszego laptopa w pozostałych zastosowaniach, kup dysk SSD. To da sprzętowi niesamowitego kopa i responsywności. Żaden CPU, żadne absurdalne ilości pamięci o minimalnych opóźnieniach nie dadzą takiego odczucia przyspieszenia działania systemu, jak wymiana najwęższego gardła taniego laptopa jakim jest jego dysk twardy. Bootowanie systemu w pół minuty, start aplikacji bez zwłoki, to zalety SSD.

CPU teoretycznie można wymienić. Ale przyrost wydajności będzie odczuwalny tylko przy konwertowaniu filmów czy skomplikowanych symulacjach czy liczeniu zaawansowanych obliczeń/symulacji MES. Z natury ten proces i tak potrafi trwać długie godziny, więc oszczędność godzinki przy czterogodzinnej robocie niewiele zmienia. Poza tym, podejrzewam, że nie zajmujesz się takimi głupotami nagminnie.