Lenovo g570 bez matrycy - jak wyświetlić obraz na zewnętrznym ekranie

Witam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Muszę uruchomić BIOS na laptopie z uszkodzoną matrycą. Zdemontowałem matrycę i chcę aby od samego początku obraz wyświetlał się na ekranie zewnętrznym VGA. Niestety klawiszowcze Fn+F3, odłączenie taśmy, nic nie dały. Nic nie widzę. Laptop, karta, płyta są sprawne. Jak wyświetlić obraz na zewnętrznym ekranie? POMOCY!!

Postaraj się o zwykły monitor CRT,podłącz go do gniazda VGA w laptopie oraz do gniazda 230V.Powinien wystartować.Przynajmniej dostaniesz się do BIOS.

przecież nie trzeba odrazu monitora CRT dużo ilość TV obsługuje VGA

Witam. niestety obraz na monitorze CRT też się nie wyświetla. Od kolegi dowiedziałem się, że nigdy w tym modelu obraz od razu nie rozchodził się na zewnętrzny monitor, nastawało to dopiero po starcie windowsa. Potrzebuję dostać się do BIOSa, aby podmienić pliki uszkodzonego Windowsa . Podkreślam, że karta graficzna i reszta jest na 100% sprawna. Już nie wiem co robić? (Może jakieś czujniki otwarcia pokrywy?/Jakieś inne myki? (laptop nie ma HDMI) POMOCY, proszę… :slight_smile:

Musi startować poprawnie system, a tak to trzeba niestety uruchomić matrycę?

Wg tego poradnika (co prawda HP) taśma jest cały czas przypieta do konektora na płycie głownej… i podłaczasz się do monitora a nie TV.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xTFxwVxF_a8

 

Próbowałeś tak?

Tak, z podpiętą taśmą też próbowałem na samym początku, niestety bez rezultatu. Już porostu nie mam pomysłu i nigdzie nic nowego nie mogę znaleźć. :frowning: