Lenovo g570 bez matrycy - jak wyświetlić obraz na zewnętrznym ekranie

(Vel Pa) #1

Witam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Muszę uruchomić BIOS na laptopie z uszkodzoną matrycą. Zdemontowałem matrycę i chcę aby od samego początku obraz wyświetlał się na ekranie zewnętrznym VGA. Niestety klawiszowcze Fn+F3, odłączenie taśmy, nic nie dały. Nic nie widzę. Laptop, karta, płyta są sprawne. Jak wyświetlić obraz na zewnętrznym ekranie? POMOCY!!

(stalesz) #2

Postaraj się o zwykły monitor CRT,podłącz go do gniazda VGA w laptopie oraz do gniazda 230V.Powinien wystartować.Przynajmniej dostaniesz się do BIOS.

(MrBeckham666) #3

przecież nie trzeba odrazu monitora CRT dużo ilość TV obsługuje VGA

(Vel Pa) #4

Witam. niestety obraz na monitorze CRT też się nie wyświetla. Od kolegi dowiedziałem się, że nigdy w tym modelu obraz od razu nie rozchodził się na zewnętrzny monitor, nastawało to dopiero po starcie windowsa. Potrzebuję dostać się do BIOSa, aby podmienić pliki uszkodzonego Windowsa . Podkreślam, że karta graficzna i reszta jest na 100% sprawna. Już nie wiem co robić? (Może jakieś czujniki otwarcia pokrywy?/Jakieś inne myki? (laptop nie ma HDMI) POMOCY, proszę… :slight_smile:

(JNJN) #5

Musi startować poprawnie system, a tak to trzeba niestety uruchomić matrycę?

(adamk1985) #6

Wg tego poradnika (co prawda HP) taśma jest cały czas przypieta do konektora na płycie głownej… i podłaczasz się do monitora a nie TV.

https://www.youtube.com/watch?v=xTFxwVxF_a8

Próbowałeś tak?

(Vel Pa) #7

Tak, z podpiętą taśmą też próbowałem na samym początku, niestety bez rezultatu. Już porostu nie mam pomysłu i nigdzie nic nowego nie mogę znaleźć. :frowning: