Lenovo G570 odłączający się napęd

witam wszystkich!

Tak jak już wspomniałem w tytule tematu mam problem z moim laptopem lenovo g570. Polega on na tym że gdy program: “Technologia pamięci Intel rapid” wyrzuci komunikat o treści: “usunięto dysk” obciążenie procesora na pierwszym rdzeniu natychmiast skacze do prawie 100%, a gdy wyskoczy komunikat: “znaleziono nowy dysk” laptop działa normalnie. Komunikaty te odnoszą się do napędu DVD. Gdy dysk jest usunięty nie widać go w okienku komputer.

Podobnie dzieje się w sytuacji gdy włączam komputer. Gdy pojawi się animacja z logo windowsa czasami zdarza się że komputer się zawiesza, czasem wystarczy ze lekko stuknie się w okolicę touchpada i system dalej się ładuje(czasem również stuknięcie powoduje znalezienie dysku).

Chciałem dodać, że laptop z tego powodu już był w naprawie a serwisanci w lenovo nie stwierdzili zadnych problemów.

Dodaje również specyfikacje:

procesor: intel i3-2330m 2.2 ghz

grafika: radeon hd 6370m

4gb ram

dysk 500gb

mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu mojego problemu.

Ernestinho , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ja na twoim miejscu wyciągnął bym DVD i wpiął z powrotem, po objawach jakie napisałeś jednoznacznie można stwierdzić że coś nie łączy, tylko teraz pytanie czy na złączy czy w elektronice napędu. Jeśli na złączu to wyjęcie i wpięcie z powrotem może pomóc, jeśli to elektronika DVD to jedynie wymiana na inny.

Pod laptopem masz taką klapkę/zaślepkę na której narysowany jest RAM, HDD, Klawiatura luba jakieś podobne znaczki, odkręć śrubki, później delikatnie ją wyjmij. Uwaga! Ona jest na zatrzaskach więc może stawiać opór. Później szukaj mocowania DVD, z reguły jest to jedna śrubka. Musisz zlokalizować gdzie DVD łączy się z obudową i w tym miejscu powinna być ta śrubka. Odkręcasz i wypychasz DVD z obudowy. Nic się nie bój, nie tracisz przez to gwarancji. Na laptopach nie ma plomb gwarancyjnych (chyba że masz to nie ruszaj), rób to jedynie ostrożnie aby nie pozostawiać zbyt dużo śladów po sobie, aby śrubki nie nosiły dużych śladów użycia bo później w razie gwarancji mogą Ci zarzucić że za dużo grzebałeś w nim.