Lenovo g580 + dysk Seagate Barracuda ST500LM030 zamiast napędu

Witam,
Kilka dni temu padł mi dysk HDD tak więc w końcu przyszedł czas aby w jego miejsce wstawić dysk SSD, który leżał na półce rok czasu bo nigdy wcześniej nie miałem na to czasu :slight_smile: Jako dodatkowy dysk zakupiłem Seagate Barracuda ST500LM030 i docelowo miał on być umieszczony w kieszeni zamiast napędu.

Posiadam taką kieszeń jednak dysk ten nie jest wykrywany ani przez system ani w biosie. Wszystkie starsze dyski, które posiadam są widoczne.

Teraz pojawia się pytanie, czy jest to problem kompatybilności kieszeni, czy po prostu lenovo g580 nie widzi tego dysku kiedy chce go podłączyć zamiast napędu? Jeśli wina kieszeni to jaką powinienem zakupić? Na co zwrócić uwagę?

Wszystko masz dobre
Oryginalny BIOS lenovo ma WiteList - czyli urządzenia które wykrywa - tego dysku nie ma na liście więc ci go nie wykryje
Kup ze za 20 zł pudełko będziesz miał dysk z niego zewnętrzy

Czyli nie ma szans na to aby został wykryty zamiast napędu cd? Dysków zewnętrznych mam kilka więc średnio mi się przyda kolejny :wink: Ten miał być jako dodatkowy aby nie trzeba było nic więcej targać poza laptopem :slight_smile:

Ja nie jestem pewień czy go niema. A czy kieszeń obsługuje 1 TB bo niektóre maja tyko do 500 GB. Na odległość nie pomogę. Trzeba znaleść specyfikację kieszeni. Jak z innym 1TB pójdzie to lista a jak nie to kieszeń?

Ta kieszeń, którą mam 1TB na pewno obsługuje bo tyle ma padnięty dysk ale kieszeń go jako tako wykrywa. Ten Seagate którego kupiłem ma 500GB. Są też jakieś kieszenie po 70 do 120 zł i może właśnie te byłyby kompatybilne z tym dyskiem? Tylko to takie kupowanie w ciemno.