Lenovo g580 - nie działa przycisk pod touchpadem

Witam, mam problem z laptopem lenovo g580, a dokładniej z lewym przyciskiem pod touchpadem. W momencie gdy próbuję wcisnąć ten przycisk wyczuwam duży opór i nie słyszę wyraźnego kliku. Prawy przycisk działa normalnie. Pomyślałem, że kupię całą górną obudowę do laptopa (widziałem na allegro nówkę za 60zł) wraz z touchpadem i przyciskami. Tutaj moje pytanie, czy ta górna obudowa jest z całymi elementami przycisków? Czy po prostu wystarczy, że zamienię górną obudowę i problem zniknie?
Podrzucam link do aukcji : http://allegro.pl/palmrest-nowa-obudowa-gorna-lenovo-g580-touchpad-i6495213139.html
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli masz uszkodzony switch, który jest przylutowany do płyty głównej, problem nie zniknie. Jeśli zaś coś się stało z elementem mechanicznym przycisku w touchpadzie, to możesz kupić i wymienić. Z tego co pamiętam sporo laptopów z serii g5xx miało fabryczne mechaniczne usterki touchpada, konkretnie lewego przycisku. Jeżeli sam potrafisz wymienić obudowę, to kupuj. W serwisie nie opłaca się tego robić.

Ja w ogóle nie używam lewego przycisku. Łatwiej mi jest dwa razy puknąć w gładzik niż wciskać guzik. Touchpada można sobie nieźle zestroić softem od Synaptics’a, ale nie najnowszym.

Dzięki wielkie za pomoc. Zamówiłem właśnie górną obudowę.
Temat do zamknięcia.