Lenovo G580 - Probolem ze sterownikiem karty graficznej

Witam.

 

Wczoraj otrzymałem laptopa po całkowitym formacie, bez sterowników, zainstalowałem więc sterowniki do WIFI, oraz dzwieku, po czym ze strony NVIDI pobrałem sterownik do modelu mojej karty graficznej, niestety 2 razy próbowałem zainstalować go, jednak za każdym był komunikat, że komputer ma problem i automatycznie się zrestartuje,

Dziś pobrałem 2 sterowniki do Chipsetu (1.http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g580-notebook/downloads/DS031338) (2.http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g580-notebook/downloads/DS031342) Zainstalowałem je pomyślnie, po czym pobrałem sterownik NVIDI (http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g580-notebook/downloads/DS031295) oraz sterownik intela (http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g580-notebook/downloads/DS031345) Niestety oba nie chciały się zainstalować, przy czym intel pokazał błąd i nakazal restart komputera, a nvidia przy pierwszym etapie sprawdzania komputera wskazała ze nie moze znaleść urządzenia.

Dodam tylko że w menadzerze urządzeń widnieje Intel HD 3000 i pod nim GT 710M. Natomaist na pasku zadan ani w panelu sterowania nie ma ikonki panelu nvidia, i nie moge wybrać przy odpalaniu gry jaki chcę układ wybrać.

 

Teraz moje pytanie, czy ktoś mógł by mi pomóc z tą sytuacją, nie znam się za dobrze na komputerze.

Sprzęt:

Lenovo G580 (20150)

Intel Core i3

GeForce GT 710M

Windows 8 x64

A w menu pod prawym klawiszem (pulpit)?

Nic, teraz jeszcze raz sprawdziłem sterownik ze strony nvidi po zainstalowaniu sterowników chipsetu i udało się zainstalować, sterownik, sterownik physiX i nvidia exprance, ale w pasku zadań po prawej stronie dale jnie ma panelu sterowania, a jak odpalam expirance to pobiera aktualizacje, cały czas tę samą, i każe kompa resetować, potem po restarcie odpalam expirance i znowu pobiera tą samą aktualizacje, nie moge też przejść w inne zakladki expirance, a do tego dalej nie mam wyboru karty przy kliknięciu prawym na ikonke gry

Kliknij na jakiegokolwiek exeka prawoklik -> uruchom z procesorem graficznym -> Intel lub Vidia

Zainstalowałem NVIDIA Expirance, odpliłem ten program, pokazało że jest aktualizacja do mojego ukłądu, pobrałem - zainstalowała się, wszystko niby ok, kazało wykonać restart komputera. Tak też zrobiłem, po któym pojawił się w zasobniku Panel NVIDIA, myślę że wszystko super, udało się, klikam prawym przyciskiem na grę, wybieram układ GT 710M po czym wszystko się zawiesza, pokazał się tylko dymek że sterownik nvidi przestał działać, komputer stał tak 15 min, po czym go zresetowałem.

Odpalił się, w zasobniku był panel, ale przy próbie odpalenia NVIDIA Expirance, ponownie wszystko się zatrzymało, myszka także, wyskoczył blue screen i po kilku sekundach komputer się zresetował, po uruchomieniu nie było w zasobniku panelu, klikając prawym na gre nie było opcji wyboru układu, a przy odpaleniu NVIDIA Expirance pokazywało ponownie że ta sama aktualizacja jest do pobrania, i to cały czas. Błędne koło.

Daj “se spokój” z Experience. Zainstaluj stery z Lenovo Support.

Nie działają, chciałem zainstalować. Przy sprawdzaniu systemu wywaliło błąd.

Pokaż skrin. Na G580 chodzi Nvidia G610M a nie 710.

 

 

Screena nie mam jak zrobić, jednak pisało że nie może odnlaleść urządzenia.

U mnie chodzi to: 355.60-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe (instalka sterów).

NIe wiem, nie mam pojęcia co to może byc, już cały dzień przy tym siedze, sterownik z lenovo support, kompletnie sie instalować niechce, a ten ze strony nvidi to tak jak 3 posty wyżej napisałem wariuje, znika pojawia się. zawiesza i tak dalej.

Masz Nvidię w menadżerze urządzeń? System->Manadżer->Karty graf.->Intel HD Graphics 4000 + NVIDIA GeForce 610M?

Tak, jest widoczna GT 710M zaraz pod Intel HD Graphic 3000

OBA stery “do dupy”!

http://shop.lenovo.com/pl/pl/laptops/lenovo/g-series/g580/#tab-specyfikacja

 

Mógłbyś jaśniej, wybacz ale widać nie mam dobrej dedukcji :slight_smile:

Intel HD Graphics 4000 + NVIDIA GeForce 610M

Co do tego, to nie - mój model posiada karte GT 710M a procesor I3, czyli Intel HD 3000

capture_004.jpg

Tutaj zdjęcie laptopa w sklepie (historia zakupu) http://scr.hu/0xlz/p3pu2