[Lenovo G580 / W8] Inaccessible Boot Device

Witam!

Przepraszam, że zaśmiecam forum jednak poszukuję pomocy w bardzo poważnej (dla mnie sprawie).

Zakupiłem niedawno Lenovo G580 (59-346104) i postanowiłem do czym prędzej personalizować pod moje potrzeby (komputer służy mi do pracy). Jednym z punktów wspomnianej personalizacji była zmiana rozmiaru partycji (C: posiadała aż 880 GB!, sam osobiście potrzebuję maks. 150 na systemowej i po 250 na 3 nowo utworzonych przeze mnie partycjach) za co też się wziąłem. Programem AOMEI Partition Assistant Home Edition 5.1.1 postanowiłem wykonać w/w operację (wbudowany kreator dał mi możliwość pomniejszenia partycji C: jedynie do ok. 450 GB, co nadal jest zbyt wielką ilością). Po zatwierdzeniu i restarcie, program wziął się za zmianę rozmiaru (przed startem W8) i po jej zakończeniu (zmiana rozmiaru C:, pozostałe akcje nadal czekały w kolejce) program ponownie prosił o restart i tutaj zaczynają się kłopoty. Po zakończeniu ładowania powitał mnie Blue Screen z " :frowning: " i informacją brzmiącą mniej więcej: “system napotkał problem i nastąpi jego ponowne uruchomienie, sprawdź w trybie online błąd INACCESSIBLE BOOT DEVICE”. Po użyciu przycisku NOVO i próbie odpalenia recovery dowiedziałem się, że “Lenovo Recovery System Boot Failed” i następuje przekierowanie do standardowego rozruchu, który prowadzi to wyżej wspomnianego problemu.

O ile wiem mniej więcej na czym polega problem, o tyle nie mam pojęcia jak sobie z nim poradzić. Chciałbym (o ile to możliwe) uniknąć interwencji w serwisie i zadziałać na własną rękę.

Niestety nie mam/nie zdążyłem zrobić żadnych backupowych/recovery płyt więc zostałem z niczym na chwilę obecną (poważna nauczka na przyszłość aby się tak nie spieszyć…)

Jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny!

Gaclav

PS. Nie wiem czy wg Waszej opinii ten temat pasuje bardziej pod Windows8 czy pod hardware, w razie czego proszę o przeniesienie.

Bardzo celna uwaga (mówię o tym “niczym”). W tej chwili jedyne co mi przychodzi na myśl - to reinstalacja z jakiegoś innego nośnika Windows 8 (ale o to będzie raczej trudno - to raz, a dwa jeśli masz tam UEFI - to może się to okazać wręcz niemożliwe do zrealizowania). Jedyna PEWNA rada - to serwis Lenovo, i potrząśnięcie kieszenią … Zaś tak na przyszłość - jeśli już chcesz na szybko zmienić rozmiar partycji - to najpierw sprawdź narzędzia wbudowane w system - nie są idealne - ale przynajmniej nie pozwolą popełnić zabójstwa systemu.