Lenovo G580 zepsuta matryca i wywalony system. Co zrobić?

Witam, 

w w/w laptopie rozlała mi się matryca. Laptopa normalnie używałem podłączając go pod TV. Jednak obraz z lapka na TV pojawiał się od momentu logowania systemu, wczesniej był “brak sygnału”. Dzisiaj chciałem odinstalować Avasta, reset komputera i jest problem gdyż ciągle jest brak sygnału. Podejrzewam że coś z windowsem się zepsuło jednak nie mogę z tym nic zrobić bo nie widzę co się dzieje na komputerze. Podłączałem komputer przez kabel HDMI i zwykłym od monitora i zawsze w tym samym momencie pojawiał się obraz. Czy jest jakaś opcja żeby móc sprawdzić co się dzieje? Albo od nowa jakoś postawić system na tym lapku?

Zrób tak ponownie, czyli start laptopa z podłączonym TV lub zewnętrznym monitorem. Ale… start zatrzymany na BIOSie klawiszem odpowiednim dla laptopa (nic o nim nie piszesz!), najczęściej F2 lub Delete (ale mogą być i inne!). Jeśli w ten sposób ujrzysz okno BIOSu, to > zakładka Boot i priorytet startowy CD-ROM lub USB-HDD. Nie wykluczone, że aby zadziałał ekran zewnętrzny potrzebne jest kliknięcie klawiszy Fn + jakiś jeszcze. Jeśli to wszystko się uda, możesz reinstalować system z płyty CD lub pendrajwa.

Tak nie działa. Sygnał z komputera do monitora pojawia się dopiero kiedy windows się załaduje czyli kiedy jest “Zapraszamy”. wczesniej jest brak sygnału.

Odpal jakiś system na LiveCD i wtedy zobacz czy obraz się pojawi.

Nie wejde teraz nawet do biosu zeby odpalić bootowanie bo nic nie widzę ;x 

A tryb awaryjny działa?

 

Podłącz do TV innym kablem, nie HDMI jak to możliwe.

Tryb awaryjny też nie działa. Podłączałem pod monitor takim normalnym kablem i również ciemno. “Brak sygnału”.

Możliwe,że laptop umarł, czyli padła karta grafiki.

 

Wyjmij dysk i zobacz,czy wejdziesz do biosu.

Ale jak mogę wejść do biosu skoro nic nie widzę? Padła matryca w tym laptopie i to jest problem. Dopóki nie zainstaluję sterowników od grafiki nie będzie działał kabel HDMI czy od monitora ale nie mam jak tego zrobić. Dlatego szukam jakis pomysłów.

 

Wymiana matrycy na sprawną.

 

Głowy nie daję,ale na zwykłym kablu normalnie bez systemu (bez dysku) powinien być sygnał na wyjściu monitora?

 

A może coś z TV?

Na wymianę musze poczekać ze względu na fundusze. 

Do tego, aby wejść do BIOSu i ujrzeć jego okna nie są potrzebne żadne zewnętrzne sterowniki. Jeśli podczas startu klikasz odpowiedni klawisz, to powinieneś usłyszeć “pikanie”, co jest sygnałem otwarcia BIOSu. Jeśli jednak w tym momencie nie widzisz nic na monitorze zewnętrznym (ani nic nie słyszysz), to przyczyną m.in. może być awaria zintegrowanej (tej “gorszej”, np. Intel) karty graficznej, czyli w istocie płyty głównej. Zakładam, że kabel i zwykły monitor są sprawne. W tej sytuacji nic nie poradzisz, jak tylko poważna naprawa/wymiana płyty głównej).

Tylko jakim cudem wczesniej działało a deinstalacja Avasta wszystko popsuła? To stało się po wysypaniu systemu.

Teoretycznie, na start do BIOSu nie powinno to mieć żadnego znaczenia. BIOS uruchamia się niezależnie od tego, co dzieje się w systemie operacyjnym i z nim samym. Nie piszesz, czy słyszysz jakieś dźwięki podczas usiłowania wejścia do BIOSu?