Lenovo G700 - karta graficzna nVidia nie działa w grach po aktualizacji sterowników

Cześć wszystkim. Mam taki problem: mój laptop posiada dwie karty graficzne: Intel HD Graphics 4000 oraz Nvidia GeForce GT 720M. Na początku, gdy zakupiłem ten laptop (około dwa miesiące temu), zainstalowałem Windows 7 64 bit oraz wszystkie niezbędne sterowniki, w tym sterowniki do nieszczęsnej karty Nvidia, które pobrałem ze strony producenta laptopa. Wyczytałem, że są to sterowniki dedykowane które wspierają technologię Hybrid Power, czyli przęłączanie się między tymi kartami. Ostatnio zaktualizowałem sterowniki do GT 720M i zaczęły się problemy. Nie mogę odpalić jakiejkolwiek gry, komputer wybiera zawsze kartę Intela, mimo, że wybieram opcję “Otwórz z procesem graficznym Nvidia”. Np. w takim PES’ie gra pokazuje mi, że grafa ma tylko 128mb pamięci, czyli wybiera tą podstawową. Jeszcze jedno: w panelu sterowania Nvidia nie ma wszystkich opcji (z tego, co zdążyłem wyczytać i wypatrzyć na Internetach). Próbowałem już wielu opcji, ściągnąłem program do czyszczenia sterowników, zainstalowałem na czysto wersję od Lenovo, ze strony Nvidii i dalej nic. Jestem w kropce :frowning: Proszę was o pomoc, będę bardzo wdzięczny.

PS. Dzień dobry wszystkim forumowiczom :slight_smile:

PS. 2 Kurde, tu są specyfikacje :stuck_out_tongue:

 

Windows 7 64 bit

Intel Core i5-3230M 2x 2.60 GHz

4 Gb RAM

Intel HD Graphics 4000 + Nvidia GeForce GT 720M 2 Gb

Odinstaluj wszystkie sterowniki od Nvidii oraz Intela.

Restart kompa.

http://downloadmirror.intel.com/23885/eng/Win64_153322.exe - Pobierz i zainstaluj jako pierwsze RESTART

http://pl.download.nvidia.com/Windows/337.88/337.88-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe - Pobierz zainstaluj jako drugie (odznacz Geforce Experience bo nie potrzebne jest) RESTART KOMPA.

 

I powinno być git :slight_smile:

Nic. Dalej to samo. Próbowałem wiele kombinacji i nic :frowning: . Wyczytałem w dodatkowych informacjach o sterowniku ze stronki Nvidii, że nie obsługują tej całej Hybrid Power. Już na prawdę nie wiem co z tym fantem zrobić :frowning:

Nie hybrid power tylko NVIDIA optimus.

W panelu NVIDIA w sterownikach które ci podalem masz ustawienia profili dla aplikacji?

Mam coś takiego:

http://i62.tinypic.com/11c45c6.jpg

Ustawiłem procesor NVIDIA i mimo tego nie działa jak należy.

Panel nvidia menu u góry > Pulpit > Zaznacz ostatnią opcję odpal grę zminimalizuj koło zegara masz ikonę aktywności karty nvidia jest szara czy czerwono kolorowa ?:]

Używaj sterowników do kart grafiki Lenovo - zrób to porządnie i będzie OK.

 

Czy instalowałeś stery do chipsetu?

 

Czyli, z poziomu programy odinstaluj wszystko co karta grafiki Intel i Nvidia, katalog Nvidia jak jest na dysku usuń ręcznie, czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i niech system zainstaluje własne stery do kart.

 

i

Instalujesz ster Lenovo do Intela,restart

i

instalujesz ster Lenovo do GF,restart

 

A podobno najnowsze stery Nvidia nie działają jak należy, trzeba używać starszych.