Lenovo G710 Bluetooth nie wykrywa urządzeń


(Ewelejaworska) #1

Witam,

 

posiadam Laptopa Lenovo G710, system operacyjny Windows 7 (64bit). Zainstalowałam sterowniki WLAN&Bluetooth ze strony producenta. Sieć bezprzewodowa działa bez problemu, natomiast Bluetooth nie wykrywa żadnych urządzeń...Telefon, z którym próbowałam się połączyć również go nie widzi... Może komuś udało się rozwiązać problem, bo mi skończyły się pomysły. Przełączyłam uruchamianie modułu Bluetooth z ręcznego na automatyczne (services.msc).


(KAZDAN63) #2

A telefon włączony (ustawienia Bluetooth telefonu) na “widoczny” ?


(Ewelejaworska) #3

Tak ustawienia włączone na “widoczny” zarówno w telefonie jak i lapku.


(adamk1985) #4

Skąd masz Windowsa 7 ? I dlaczego musiałeś zainstalować sterowniki (powinny być zainstalowane) ? Instrukcję masz ? To poszukaj informacji czy czasem kombinacją klawiszy FN+F… nie wyłączasz urządzenia bezprzewodowego…

 

Daj screen z Windowsowego Menadżera Urządzeń

 

Spróbuj pobrać te sterowniki:

http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds033286


(Ewelejaworska) #5

Windowsa 7 kupowałam na Allegro, sama instalowałam system i wszystkie sterowniki ze strony producenta - czyt. support Lenovo. Wszystko działa, poza Bluetooth (działa, ale nie widzi urządzeń, a inne urządzenia też nie mogą go znaleźć)…W Menadżerze Urządzeń, jest wszytko ok, jak próbuje aktualizować sterowniki Bluetooth, to wyskakuje mi info, że są aktualne. Na pasku mam cały czas włączony Bluetooth.

 

zrzut:

http://scr.hu/2h7o/ncq7y


(KAZDAN63) #6

Sterowniki Microsoft .

Zmień rozszerzenie z .txt na .rar , wypakuj WINRAR-em i uruchom skrót : BLUETOOTH - ODBIERZ .

BLUETOOTH.txt


(adamk1985) #7

 

Sprawdziłem troszkę w necie i podobno właśnie G710/Z710 mają problemy ze sterami na Win7 - na Win8 wszystko gra… Zatem poszukaj innych sterowników…

 

Ściągnij program Driver Booster i zrób skan sterowników - ale zaktualizuj tylko sterowniki do wi-fi/bluetooth… uruchom ponownie kompa, odinstaluj DriverBoostera i sprawdź działanie moduły BT. Czasem ten program pomaga, ale miałem też kilka przygód takich że zaktualizowane stery w ogóle nie działały (wi-fi nie łączyło z sieciami lub ich nie wyszukiwało, grafika sypała artefakty itp… dlatego zalecam wysoką ostrożność).


(KAZDAN63) #8

Na sterownikach systemowych musi być uruchomione Odbieranie lub Wysyłanie plików ! Jeżeli po sparowaniu (Windows Update) pojawi się w Menedżerze Urządzeń brak sterownika to należy zainstalować “Moduł wyliczający urządzenia Bluetooth MTP” (Microsoft) . Plik na komputerze zostaje zapisany w wybranej lokalizacji dopiero po naciśnięciu Zakończ (do tego czasu znajduje się w folderze TEMP) .  

Najpierw w ustawieniach BLUETOOTH/OPCJE należy zaznaczyć wszystko.

Nie zawsze z menu ikony (W7) jest dostępne Wysyłanie i Odbieranie plików (zależy od zgodności adaptera BLUETOOTH z wymaganiami MICROSOFT) . Istnieje również ograniczenie co do typów przesyłanych plików . Można to “oszukać” zmieniają tymczasowo jego rozszerzenie .

W7 - BLETOOTH 2.0 EDR

W8 - BLETOOTH 4.0 

Każdego przestrzegam przed korzystaniem z “cudownych updaterów” tudzież Asystentów pobierania , ponieważ najczęściej kończy się to tym iż zostaje się “pacjentem” Forum D. P. działu Infekcje (Acorus & Atis) .

Ja mam zasadę , że z : D. P. , K. Ś. , INSTALKI etc. nie ściągam żadnych plików !


(Ewelejaworska) #9

 

Pobrałam tak jak napisałeś, odpaliłam, niestety komunikat:

 

http://scr.hu/2h7o/l653d

 

Bluetooth nie widzi żadnego urządzenia, tak jaki pisałam wcześniej telefon też go nie widzi, pomimo włączonych wszystkich opcji w ustawieniach Bluetooth:

 

http://scr.hu/2h7o/lk3wu

Sprawdzałam tymże programikiem :slight_smile: pokazuje, że stery są aktualne


(KAZDAN63) #10

Przesyłasz pliki za pomocą Wyślij do - BLUETOOTH ?


(Ewelejaworska) #11

 

To chyba za dużo na moją wiedzę :slight_smile: Nie wiem czy dobrze zrozumiałam… Skopiowałam zawartość folderu SENDTO, do folderu:

C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\ROAMING\MICROSOFT\WINDOWS**SENDTO (Nazwa Użytkownika - czyt. nazwa użytkownika Windows), **jak klikam właściwości pliku to pokazuje mi się to co jest niżej: %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\FSQUIRT.exe -send

 

Dalej klikam z pulpitu (tam mam wypakowane) Bluetooth- WYŚLIJ. Pokazuje się okno, wybierz do kąd chcesz wysłać pliki. Nie mam możliwości wyboru, bo nie ma tam żadnego urządzenia. Klikam Anuluj…

 

Link, który podałeś, właśnie mam zainstalowane obecnie te sterowniki.


(KAZDAN63) #12

Nie da się zaktualizować (Uwzględnij podfoldery) sterowników (Microsoft ?) z Menedżera Urządzeń (Generic Bluetooth Adapter) pokazując mu wypakowany folder ze sterownikami od LENOVO ?


(Ewelejaworska) #13

 

Sterowniki są w formie programu do instalacji (.exe), a czy da się je wyodrębnić z pliku instalacyjnego, chodzi mi o samą konfigurację z plikiem .ini, który jest potrzebny do wskazania przy aktualizacji z lokalizacji z dysku.

 

W momencie wskazania bezpośrednio pliku do aktualizacji “ręcznej” (czyt. z dysku), pokazuje mi się info, że sterowniki są aktualne.

 

22:09

Znalazłam coś ciekawego, na na dysku C w folderze DRIVERS, rozpakowują się wszystkie sterowniki dotąd zainstalowane :slight_smile: są tam wyodrębnione pliki .ini potrzebne do aktualizacji sterownika. Zainstalowałam te sterowniki z Lenovo co pisałeś, wskazałam folder z rozpakowanymi sterownikami i niestety dostałam informację, że sterowniki są aktualne… :frowning:

 

22.16

Udało mi się zaktualizować sterownik po identyfikatorze sprzętu (USB\VID_0CF3&PID_3004) - 2014-02-21, niestety to nic nie dało, dalej nie mogę znaleźć żadnego urządzenia…


(KAZDAN63) #14

Po kliknięciu na wlanbt160w764.exe  plik ten rozpakowuje sie do folderu : C:… najlepiej zmień mu ścieżkę na D:\LENOVO na końcu nie zamykaj tylko zabij proces wlanbt160w764.exe w Menedżerze nie skasowało folderu . W tym folderze są sterowniki BLUETOOTH : INTEL , QUALCOMM i BROADCOM . Ciągle masz zainstalowany sterownik Microsoft .


(Ewelejaworska) #15

Odinstalowałam Moduł wyliczający Microsoft. 

 

Zrobiłam tak jak pisałeś, wybrałam sterowniki Broadcom, bez zmian, po resecie sterownik Modułu Microsoftu zainstalował się. 


(KAZDAN63) #16

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/Bluetooth/Bluetooth_QualcommAtheros_Win8_64_VER800220.zip


(Ewelejaworska) #17

 

Sprawa się przedstawia następująco:

http://scr.hu/2h7o/g91yp

 

Chyba się załamie… To samo, nie widzi nic, ca za uparte urządzenie


(KAZDAN63) #18

Uruchom wyślij lub odbierz ! Do menu kontekstowego coś się dodało ?

Jednak ATHEROS AR3012 .


(Ewelejaworska) #19

 

Nie nic nie ma, z menu kontekstowego zniknęło wyślij odbierz (http://scr.hu/2h7o/7afhc), odpaliłam przez transfer plików bluetooth, to samo co było wcześniej

 

wyślij: http://scr.hu/2h7o/2sucq

 

odbierz: http://scr.hu/2h7o/ucezx


(KAZDAN63) #20

Menedżer Urządzeń nic nie brakuje ? (ukryte)

WINDOWS UPDATE działa ?