Lenovo G780 i7 - wolno chodzi, gry działają dobrze tylko na niskich wymaganiach

(superbike08) #1

Witam, mam laptopa Lenovo G780 z procesroem i7 3632QM, LCD 17,3", Nvidia GT635 2GB, ram 8 GB

Gry nie chdzą za dobrze, no chyba że wezmę na minimalne wymagania graficzne wtedy chodzą płynnie, samo nawet poruszanie sie po systemie nie jest szybkie.

proszę o pomoc dzięki za odpowiedzi

(maniok1) #2

Nvidia GT635 nie jest demonem wydajności, a jeśli chodzi o system to masz HDD czy SSD? Jak ten pierwszy to radzę zmienić na SSD i będzie śmigać.

(superbike08) #3

czyli jak zmienię dysk na SSD to gry będą lepiej chodzić ?? można coś zrobić z ta kartą, aby zwiększyć wydajność? 

(maniok1) #4

Gry niestety nie ale ładowanie systemu, programów, plików będzie lepsze. Natomiast możesz spróbować podkręcić kartę programowo, tak jak ja swój 660m, ale nie zapewniam o drastycznym skoku wydajności. Rozwiązania masz na necie. Najlepiej kupić lepszy laptop :stuck_out_tongue:

(bart86) #5

Podkręcanie grafik w laptopie nie ma sensu zwiększy temperaturę a w grach uzyskasz może 1fps.

Jesteś pewny że laptop przełącza się na grafikę tedykowaną podczas grania?

(superbike08) #6

nie wiem jak to sprawdzić :frowning: jestem zielony w tych sprawach

(JeyJey) #7

To zanieś laptopa do osoby kompetentnej (serwis), bo pewnie zainstalowałeś Windowsa i na tym skończyłeś zabawę zapominając o niezbędnych sterownikach

(superbike08) #8

zainstalowałem sterowniki Nvidia, co jest jeszcze potrzebne ?

(abrakadabra77) #9

Wejdź w Panel sterowanie->Menadżer urządzeń i sprawdź czy gdzieś nie ma żółtego trójkąta z wykrzyknikiem. Jeżeli zainstalowałeś już wszystko to kliknij prawym klawiszem myszy na ikonę programu/gry jaką chcesz uruchomić i daj "Uruchom z procesorem graficznym" i wybierz "Procesor o dużej wydajności" Sprawdź też czy laptop nie pracuje na  planie zasilania  oszczędnym - kliknij na ikonę baterii obok zegara następnie Więcej opcji zasilania i wybierz Wysoka wydajność 

(superbike08) #10

w panelu sterowania wygląda to u mnie tak, tylko tam są wykrzykniki http://zapodaj.net/8b363bc6baf21.png.html

pracował na trybie zrównoważonym i zmieniłem na wysoką wydajność i zaraz napisze jaki to dało efekt w grze :slight_smile:

jest coś jeszcze co mogę zrobić aby poprawić ?:slight_smile:

(JeyJey) #11

Żegnaj baterio

Wróć do zrównoważonego

(superbike08) #12

laptop i tak cały czas jest na kablu

(JeyJey) #13

I tak się właśnie morduje baterie

(abrakadabra77) #14

Tjaa, żaden z moich laptopów, a przerobiłem ich już chyba ze 20, jakoś nie miał zamordowanej baterii pomimo tego że ciągle w  laptopie na podpiętym zasilaniu siedziały. Teraz piszę z  1,5 rocznego Samsunga  który wg CPUID HWMonitora  poziom zużycia baterii ma na 1% 

(Nethalythic) #15

Lekka niekompetencja z Twojej strony. Na większości lapków nowoczesnych nie zagrasz po pierwsze, bez podłączonego lapka na zasilaniu sieciowym a po drugie, na odpowiednim trybie baterii. Lapki zrzucają taktowania i tyle.

Jednak coś się w kwesti baterii zmieniło, bo niegdyś lapki trzymane non stop na sieciowym faktycznie traciły baterie bardzo szybko. Dzisiaj jednak chyba jest jednak inaczej. Mam w domu 1,5 roczne lapki, jeden od MSI, drugi od Acera. Pierwszy praktycznie non stop trzymany na kablu, sprawność baterii ma na poziomie 96%, drugi około 90%. Obydwa trzymają na baterii prawie tyle jak wtedy kiedy je kupiłem.

Do autora tematu - sprawdź w panelu sterowania Nvidia czy lapek przełącza grafiki, bo często zdarza się że jakaś gra jest uruchamiana na grafice intelowskiej, inna na dedykowanej. Sama w sobie jednak grafika którą posiadasz nie jest demonem prędkości i niestety ale nic w tym kierunku nie zdziałasz. Na przyszłość lepiej kupować bardziej wyważone komponenty :wink:.

(superbike08) #16

chodzi tak samo, jaki byłby koszt karty graficznej żeby dało się pograć?

(abrakadabra77) #17

Tu nie ma najniższy przedział cenowy bo to w końcu laptop- jeżeli jest możliwość  wymiany karty graficznej w tym laptopie (a to raczej nie jest standard ) to pewnie niżej jak 800-1000zł nie trafisz niczego co by mogło poprawić wydajność.

(bart86) #18

w laptopie zakup grafiki nie jest opłacalny wydasz krocie i kupić dwa razy gorszą niż na PC za te pieniądze

(JeyJey) #19

Już to raz pisałem... oddaj laptopa komuś kto się na tym zna, bo tej klasy sprzęt nie powinien sprawiać problemów

(superbike08) #20

laptop był w serwisie i nic nie zrobili z tym, jedyne co to zainstalowali system po swojemu i tylko tyle

w serwisie gwarancyjnym lenovo