Lenovo G780 - zamulony

(mmela19577) #1

Kłaniam się ,mam laptopa Lenovo G780 ,który jest używany okazjonalnie (3-4razy w roku) i od samego początku uważam że jest zmulony .Wolno się otwiera a o wyszukiwaniu to szkoda gadać -generalnie szału nie ma.Moje pytanie ,jest możliwość przyspieszenia tego “żółwia” jakiś szybszy procesor czy może coś innego ? zaznaczam że jestem szarym użytkownikiem -nie informatykiem .Laptop jest używany do wysłania meili ,obejrzenia filmu-żadnych gier .Podpowiedzcie co zrobić ( wywalać go nie chcę ) żeby jednak pracowal szybciej .Przepraszam zmuliło mnie -Procesor Intel® Pentium ® CPU 2020M@2.40.GHZ system 64 bitowy Windows 7 profesjonal

(panicagaming) #2

Jakieś parametry tego laptopa?
Jak znasz to wypisz, a jak nie to:
Kliknij start->uruchom->DxDiag.
Jak się odpali to zapisz wszystkie informacje i wrzuć do tematu.

(Astor44) #3

Jaki system 64-bitowy? Windows…?

(panicagaming) #4

Jak jeszcze dodasz ze 4 GB RAM i dysk HDD to nie trzeba dalej szukać niż w parametrach laptopa.

(mmela19577) #5

Pamięci mam 4 gb i dysk HDD ? podpowiadają żeby wymienić na ssd .Tak chyba zrobię ,niemniej nie wiem czy to coś pomoże

(Astor44) #6

Pomoże na pewno, warto jednak przed tym zrobić niezbędne “porządki”. A jaki system? Jaki Windows?

(mmela19577) #7

Win 7 pro , porządki na pewno ,pocieszyłeś że pomoże .Nie chodzi o kasę tylko o to by pomogło ! Dziękuję

(IPSEN) #8

Napewno dysk SSD , do tego optymalizacja systemu czyli wyłączanie zbędnych usług , zaplanowanych zadań i programów działających w tle.
Obecny dysk ma pewnie 5400obr. ?
Warto sprawdzić też procesy które mogą go obciążać

(mmela19577) #9

Mam już potwierdzenie że wymiana dysku jest dobrym pomysłem !!! dzięki wielkie za pomoc

(panicagaming) #10

Tylko nie kupuj najtańszego, SSD choć podobne to jednak się różnią w działaniu, kup taki co zapis i odczyt będzie miał powyżej 500MB/s

(mmela19577) #11

Dzięki,o tym nie pomyślałem