Lenovo H50-50 - modernizacja

Witam, 

niedawno po taniości zakupiłem drugi komputer do domu dla dzieciaków. Zależało mi aby był to zestaw złożony oraz z systemem operacyjnym. Wybór padł na Lenovo H50-50: http://www.komputronik.pl/productVariantGroup/2438/Elektronika/Komputery_Serwery/Lenovo_H50_50.html

  • I teraz pytania:
  • Czy mogę mu zmienić obudowę na np. Zalman Z3 lub R1?
  • Jaką mu mogę kupić w przyszłości kartę graficzną (teraz ma on zintegrowaną Intela)?
  • Mam stary dysk od laptopa 2,5 cala 500GB. Czy można by go było za pomocą przejściówki go podłączyć jako drugi dysk w środku obudowy?
  • Czy jego procesor( Intel Core I3-4160) można podkręcić?
  • I czy opłaca się mu wymieniać zasilacz wydaje mi się, że przy zmianie karty graficznej będzie trzeba (Jego obecna moc to 280 W)?
  • Czy opłaca mu się kupić dysk SSD?
  • Czy po ewentualnej zmianie obudowy stracę gwarancję?

Ale się napisałem;).

 

Pozdrawiam 12chrapek12.

  •  

 

No raczej musieli by to wszystko zrobić w komputroniku, jak już kupiłeś takiego gotowca to raczej trzeba się było spodziewać że wszelkie modyfikacje oni będą wykonywać a nie ty samodzielnie.

Prawdopodobnie żadna przejściówka nie jest nawet potrzebna bo dysk powinien pasować/

Nie ale jest on bardzo wydajny i nie potrzeba go podkręcać

No sensownej karty graficznej to ten zasilacz nie pociągnie

Dla dzieci raczej nie jest potrzebny.

Tak szczerze to w tej cenie chyba laptopa dostałbyś mocniejszego niż ten zestaw. 

Chcesz zmienić obudowę, zasilacz, karte graficzną, dysk czyli prawie cały komputer. Może lepiej sprzedaj tego i poskładaj coś sensownego od nowa.

Witam,

Uważasz to za konieczne? Ta obudowa od Lenovo jest całkiem niezła, jak na gotowca.

Zależy od budżetu i wymagań. Na zintegrowanej HD 4400 w mniej wymagające gry można grać.

SATA 2,5’ będzie pasować do komputera stacjonarnego bez żadnych dodatkowych przejściówek.  

Ten procesor się nie podkręca. 

Na pewno trzeba będzie zmienić. Ten zasilacz jest skrojony pod ten zestaw i nie zapewnia dużego zapasu mocy. Nie wiadomo też jaki to dokładnie model. 

Dla poprawy wydajności się opłaca. Pytanie czy dzieciom na tym zależy?

Stracisz, jeśli zerwiesz plombę na obudowie. 

Ten zestaw jest z komputronika? Masz fakturę na cały zestaw?

 

Witam,

niespodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi;)

Tego komputera nie będę sprzedawać. Pewnie za jakieś 2 miesiące mu wymienię zasilacz i kartę graficzną oraz podłącze ten dysk. Z tą obudową odpuszczę. Mam jeszcze dwa pytania:

Czy w przyszłości 2-3 lata będzie można do tej płyty głównej co ją teraz ma lepszy procesor np. I5 wersję K?

I trochę głupie pytanie ale jak tutaj wejść do biosu? Żadne kombinacje jakie znam nie działają. Jedynie czasem wchodzę w jakieś Lenovo diagnostics coś tam.

Odyniec otwierałem już ten komputer i nie widzę żadnej plomby gwarancyjnej.

O dysku SSD myślałem miedzy innymi dlatego ,ponieważ go najbardziej słychać.

Zasilacz to on ma taki: FSP Group INC FSP280-40EPA Lenovo OEM 280watt 80 plus bronze power supply. 

Kupiłem ten komputer w komputroniku i mam na niego fakturę.

Pozdrawiam 12chrapek12

pobrane.jpg

pobrane.jpg

 Można, ale nie ma to sensu. Na tej płycie nie podkręcisz procesora.

 Do zmiany w przypadku zakupu karty graficznej.

Zwykle działa klawisz F1 lub F2.

Zatem możesz dowolnie zmieniać jego podzespoły.  

procesor możesz zmienić,ale bez  tej słynnej literki K :slight_smile:

http://www.komputronik.pl/category/405/procesory-intel.html?sb=&sd=&sa=&category=405&showProducts=1&ot=11&a[276][]=8678&a[277][]=59686

i ważne tylko socket 1150

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, wszystko co chciałem to się dowiedziałem.

Zaraz zrestartuję kompa i wam napiszę czy udało mi sie wejść do biosu.

Pozdrawiam 12chrapek12