Lenovo i brak sterowników

Witam, zakupiłem

510S-08ISH Desktop (ideacentre)

i jakie było moje ździwienie gdy w środku nie znalazłem ani CD ani pendrive z podstawowymi sterownikami :rage:

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam :rage: to jest niepoważne podejście producenta do sprawy !

Ok powiecie można pobrać ze strony tak można tylko jak mam to zrobić kiedy nie mam jak zainstalować karty sieciowej ?

40 km musiałem gnać do domu by pobrać sterowniki wgrałem je na tel podpinam tel i lipa nie wykrywa mi go pozostałe podzespoły też nie sa zainstalowane. i tu zonk teraz muszę szukać kogoś kto ma napęd CD/DVD by takowe sterowniki mi wypalił na płytkę ku… pięknie ! Brawo lenovo ! komedia roku. :rage:

Bo widzisz, rozumiesz, tak w dzisiejszym świecie funkcjonuje działanie “proekologiczne”, gdzie zwraca się uwagę tylko na efekt końcowy, a pomija drogę do niego.
Producent postanowił być taki “pro-eko” i przyoszczędził na płytce ze sterownikami, a ty musiałeś uruchomić transport, aby je pobrać. Inną sprawą jest, że jeśli już się to robi, to wykorzystuje się do tego jak najprostszy nośnik, który bez zbędnych kombinacji rozpoznawany jest nawet przez aktualizator BIOSa, czyli dzisiaj zwykły pendrive, a nie telefon, który instaluje swoje pierdoły :wink:

Producent tnie koszta, akurat tel miałem tylko pod ręką przez ich pro egoistyczne podejście nie mogę korzystać z zakupionej jednostki.

Wiem, to boli, ale nic tak nie uczy człowieka, jak przejechane bez sensu kilometry :wink:
Pociesz się, że nie jechałeś rowerem w zamieci śnieżnej :wink:

W stresie człowiek,korzysta z tego co jest pod ręką co do tel to nawet w starych płytach był wykrywany kiedyś z niego nawet system instalowalem. a tu zonk.

Tak z ciekawości - stery wgrałeś do pamięci wewnętrznej telefonu czy na kartę?

Hm, a sprawdzałeś czy tych sterów nie ma na drugiej partycji?

Wgrałem na kartę i na pamięc telefonu dla bezpieczeństwa. nie ma drugiej partycji jednostka przedawana jest bez systemu z Freedos dzwoniłem na infolinie i oni to samo powiedzieli pobrać i wypalić na CD sterowniki.

A czy posiadasz jakiś czytnik microSD na USB lub przelotkę z microSD na SD?

Posiadam sprubuje własnie na karte SD tylko kluczyk musze znaleść od szuflady w HTC ONE M8 by ją wyjąć.

Miałem raczej na myśli włożenie karty microSD z telefonu w przelotkę do formatu SD i umieszczenie jej w czytniku kart, w który wyposażony jest komputer.

Dokładnie tak tylko karte micro SD musze z tel wyjąć :stuck_out_tongue: by pozniej ją włozyć w przelotkę i do lenovo.

Żadne tam proekologiczne podejście. W czasach Windows 10 sterowniki na płycie są zbędne, a pod W10 projektowany jest sprzęt. W10 pozazdrościł Linuksowi i sam posiada podstawowe sterowniki, chociażby do karty sieciowej, reszta leci z WU, nawet sterowniki Nvidii instalują się z WU. Jesli instalujesz na tym sprzęcie W7, to nie dziwne, że masz problemy ze sterownikami.

Ja już od 2 lat nie widzę, aby przy jakimikolwiek laptopie producent dołączał sterowniki do sprzętu.

Brak sterowników na płycie to nie “czasy Windows 10”, ale znacznie wcześniej.

Ze sterownikami w przypadku W10 x64 nie powinno być kłopotu (choć niekoniecznie będą najnowsze) . W przypadku W7 SP1 x64 i jego instalacji na platformie Skylake lub późniejszej (USB 2.0 brak obsługi protokołu EHCI) należy dysponować zmodyfikowanym obrazem instalacyjnym systemu (RT WIN7 LITE) ze sterownikami : USB 3.0 , NVME , AHCI (AHCI kompatybilny z daną platformą - dysk NVME i SATA) i 3 poprawkami tak aby uniknąć kłopotów z WINDOWS UPDATE .
-https://photos.app.goo.gl/0BIpDKGxLqzCM0g82
-https://photos.app.goo.gl/IcB2p8YZ9dUm5so73
Nieznajomość rzeczy sprawy momentami ocierająca się o śmieszność .