Lenovo Ideapad 100 na Win7 nie widzi dedyka GPU i in. urządzeń

Lenovo Ideapad 100-15IDB z i3 piątej generacji i GeForce’em 920M.

Zainstaluj sterownik od karty dedykowanej ze strony Lenovo, a nie Nvidii. Co do pytań:

  1. Oczywiście ze strony Lenovo

  2. Odpowiedź wyżej.

  3. Ustawiłeś kompozycję która ma w swoim “składzie” Aero? Domyślna jej nie ma.

  4. Karty sieciowe na Win 7 bezwzględnie wymagają driverów. Być może na win 8/10, miałbyś je “out of box” po instalacji.

Zmieeń kompozycję na tą z Aero lub wykonaj systemowy test wydajności. Jeśli sprzęt uzyska dobry wynik to Windows sam włączy ci Aero.

Sterownik ze strony Lenovo wystarczy? Nie będzie później potrzebny (lub użyteczny) ten ze strony nVidii?

Najpierw sterowniki chipsetu, potem sterowniki od karty graficznej zintegrowanej, a później dopiero od Nvidii. Zacząłeś od tyłu zresztą sam komunikat ci pisze co masz zrobić.

Zabierasz się za instalację Windows 7 co już teraz niemal jest głupotą. Urządzenie zostało wydane z systemem Windows 8.1 gdzie zostało poprawione automatyczne instalowanie sterowników. Windows 7 taki nie jest.

Tutaj masz wszystkie niezbędne sterowniki więc nie wiem z czym masz problem:

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/100-series/100-15ibd?

@sert

Bredzisz i to konkretnie. Zawsze instaluj ze strony nvidii, producent po wydaniu laptopa nigdy ich nie aktualizuje. Nie ma takowej potrzeby, ani też nie robi to problemów. A aero działa dopiero po zainstalowaniu sterowników zintegrowanej, bo na niej domyślnie działa pulpit Windows.

@CrisPL

 Czyli stery od integry wziąć ze strony Lenovo, a do GF - ze strony nV?

I nie będzie to problemem, że zainstalowałem drivery dźwięku po chipsecie, a przed grafiką?

CrisPL

Proponuję najpierw poczytać ile osób ma problemy z pierwszą instalacją sterowników “gołych” od Nvidii albo AMD zamiast od producenta zanim powiesz, że ktoś bredzi. Jasne, że lepiej jest tak zrobić jeśli się da (bo są aktualne jak mówisz), ale nie zawsze te karty chętnie współpracują. 

Nadal twierdzę, że bredzisz :wink: Instalowałem ostatnio sterowniki od grafiki w laptopie z APU do AMD A10-7400P, oraz zawsze tak instaluje do swojego laptopa z i3 370m + geforce 425m i nie wmawiaj mi, że robię źle. Kolega ze szkoły ma i5-3210m+ 7670m też tak instaluje i nie ma problemu tylko chyba ty je widzisz :wink: Będzie to się go rozwiąże. Zresztą nakładanie sterowników od Lenovo, a potem instalowanie ich ze strony AMD czy Nvidii jest nawet bardziej problematyczne niż instalowanie ich na czysto, zwłaszcza jak jest duży przeskok w wersji sterownika.

https://downloadcenter.intel.com/download/25588/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-7-8-1-15-36-28-4332-

panowie, gdybym mogl prosić żebyście sie calosciowo odnosili do moich postów, bo lapek stoi wylaczony, ja czekam jak glupi na kazda odpowiedź, a pytam tylko o rzeczy istotne :) 

@CrisPL jak bede w domu to sprobuje tych, dzięki. to duza roznica względem tych ze strony lenovo i moze to cos zmienic? bo w międzyczasie zrobilem taki myk, ze usunalem stery i foldery z ich plikami instalacyjnymi i zainstalowalem od nowa, tym razem both intel i gf ze strony lenovo i problem sie powtórzył. wciąż menedżer widzi obie karty, a benchmark, aero, gierki windowsowe i wszystko inne mowi mi że żadne urządzenie wideo na tym komputerze nie istnieje… 

moze to faktycznie kwestia win7 na lapku designowanym pod 8? 

i teraz dwa pytanka techniczne: 

czy usuwanie sterownikow przez dodaj-usuń, a potem instalowanie ich znowu i znowu (ofc z rebootami), nie szkodzi i nie wplywa na przyszłe kroki w tym temacie? dodam że teraz kręcę się wokol tych dwóch driverow, żeby zachować laptopową kolejność ich instalacji. w miedzyczasie przewinal sie tylko lan i dźwięk, ale to juz usunięte, oraz net framework, ale to chyba nie koliduje. 

czy aero, pasjans i inne proste apsy graficzne powinny działać juz przy obecnosci sterów intela, czy tez siedzący obok geforce wymaga działania obu układów? bo nie wiem, czy testowac efekty już po instalacji driverow integry, czy rebootowac po tysiąc razy i za kazdym razem operować oprogramowaniem obu kart naraz. 

Może tak łaskawie przedstawisz jak wygląda menedżer urządzeń w kwestii zainstalowanych sterów.

@_abrakadabra_

r7sq50d.png

Dopóki nie zainstalujesz wszystkich sterowników to nie przekonasz się czemu masz ten błąd. A występować on może, bo właśnie nie instalujesz sterownika, który tym operuje.

Niezłe teorie spiskowe. Intel Management Engine zainstaluj, potem najnowszego framework’a 4.6?, intelowskie od grafiki cpu - w międzyczasie wywal przez http://www.guru3d.com/index.php?ct=files&action=download& stery od dedykowanej grafy, dopiero potem sprawdzaj na jakich sterach co jak działa (tych od lenovo czy nvidia).

Teorie niezłe czy nie, ale rodzime http://www.dobreprogramy.pl/Komputery-z-procesorami-Intela-sa-kontrolowane-przez-Intela,News,60132.html ;)

wywaliłem wszystko i zainstalowałem od nowa w podanej przez ciebie kolejności (w tym chipset), po instalacji sterów integry dokładnie ten sam problem, co na ostatnim, czarnym screenie. Słowem, IME nic nie pomógł [*] 

Nawet nie próbuję już instalować sterów GF, bo po każdym następnym restarcie komputer bootuje się wyraźnie wolniej; nie chcę go bardziej przeciążać, dopóki nie wpadnę na jakąś solucję.

Odnośnie tych rewelacji z newsa, to proponuje odinstalować też wszystkie karty sieciowe, będziesz mógł spać spokojnie.

Chyba faktycznie zostaje mi instalacja Windowsa jeszcze raz. Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi sprzętowi? dotychczas robiłem format co 6 - 50 miesięcy.

Piszę tego posta już z laptopa, wszystkie sterowniki zainstalowane. Okazuje się, że prawidłową konfiguracją jest sterownik integry od @CrisPL (wprost od Intela) i sterownik dedyka ze strony Lenovo. Dziękuję ci za pomoc, dziękuję również @_abrakadabra_ oraz reszcie panów - jak będziecie kiedyś w Bydgoszczy, zapraszam na piwo :wink:

http://i.imgur.com/3y4a5hQ.png

 

Mam nadzieję, że to nie jest jakiś zaniżony wynik względem innych laptopów klasy budżetowej.

Btw - dxdiag czy Ccleaner jako moją kartę graficzną podają integrę, jakby ignorując dedyka od GF. To normalne, czy mam się niepokoić?

Nie zaniżony, ale to raczej wynik zintegrowanej, bo ta domyślnie działa w aplikacjach pulpitu między innymi w indeksie wydajności. Ustaw w nvidii grafikę dedykowaną na domyślną i wtedy uruchom.