Lenovo ideapad 100 - problem z wgraniem systemu

Witam, próbuje od kilku godzin zainstalować nowy system z pendriva. Lenovo sie posypało, nie czyta cd/dvd rooma, czarny ekran przez 5 godzin z napisem LENOVO. System recovery nie pomaga “loading windows files” się załaduje i dalej czarny ekran. W boot menu wybrałem już bootwalny pen z win 8.1, ikonka windowsa się pokazała i teraz od kilkunastu minut czarny ekran. Proszę o pomoc z góry w zainstalowaniu nowego systemu. Jakieś pomysły?
Dodam, że wczesniej był wgrany windows 10.

Możliwe, że umarł - masz gwarancję serwis.

A tu nie widać napędu DVD?

Do biosa wejdziesz?

Dysk wyjąć, podpiąć do stacjonarki i sprawdzić.

Do biosu wchodze, wykrywa mi jednak dvd room, ale na plytce mam tylko 7, wyskakuje komunikat, że jest zablokowany do instalacji win7, więc nagrywam teraz 8mke na płytke.

Dysk właśnie w trakcie rozkręcania, za chwile podpinam pod pc

Dobrze działające systemy (ISO) - nagraj na płytę DVD i start.

Jasne, właśnie stąd mam windowsa.

Sprawdzone, sam korzystam i działa bez problemu W7 z SP1, W8.1 i W10 Home/Pro - 64 bitowe.

Klasyczne Press any key to boot from cd/.dvd się pojawiło, lecz pozniej znow tylko napsi lenovo :confused:

Możliwe, że dysk uszkodzony lub coś innego, może trzeba dysk wyzerować ( czyli ma być jak nówka i sprawdzić, czy OK) - UWAGA: stracisz partycję recovery i dane.

Jeśli mogę to zrobić z pozycji lapka lub swojego pc, to śmiało.

Google Twoim przyjacielem - może trzeba zdjąć klawiaturę, bo pod spodem są jeszcze śrubki.

Jasne, jasne, juz działam, jak wyzerować ten dysk :smiley:
Albo czy jest możliwość wpięcia jakiegos innego dysku?

Sprawdź go najpierw pod stacjonarką (program HD Tune Pro) i jak to zwykły HDD, to proponuję do zerowania i testu MHDD.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Edit:

Choć można było spróbować uruchomić MHDD z poziomu laptopa i napędu DVD jak sprawny? ( w biosie kontroler dysku przestawić w tryb IDE lub podobnie (nie AHCI) i funkcja F8 masz smart dysku i możesz działać z resztą - tylko nie zawsze da się uruchomić ten program z poziomu laptopa - lepiej dysk podpiąć jako drugi do stacjonarki.

niestety dysku nie widać

A gdzie go nie widać?

Jak bios stacjonarki go nie wykrywa, to możliwe, że umarł? sprawdź poprawność podłączenia i jak to HDD sprawdź, czy rusza i się kręci.

podłączyłem teraz inny dysk, wsyzstko ładnie śmiga, instalacja w toku, niestety stoje na kluczu … nie sądziłem, że trzeba go od razu przy instaalcji podać…

Powinno ruszyć bez podania klucza - przynajmniej jak korzystasz z najnowszych obrazów ISO.

hmm, jesteś w stanie podać mi windows 8, które przejdzie bez klcuza?

Mówimy o W8.1 - W 8 może wymagać podania klucza - ale jak masz klucz W8 zaszyty w biosie instalator powinien go odczytać.

Jaki masz w oryginale system w laptopie?

Postanowiłem kupić windowsa… nie będę się już dłuzej z tym bawił :smiley: , dzięki za pomoc, instalacja ruszyła. Dzięki za pomoc.