Lenovo Ideapad 320-15 A6-9220/16GB/1TB FHD - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep

Dzień dobry. Czy warto kupić?

Wg mnie nie, ponieważ procesor jest porównywalny z procesorami sprzed 7 lat… Czy warto kupić 7 letniego laptopa?

Co w takim razie polecisz tak do 2.5k. Rozdzielczość nim. FHD, przynajmniej 8gb ram, bez systemu i dysku?

Do gier czy domowo-biurowych zastosowań?
Jaka wielkość matrycy i samego laptopa? Czy ważny czas pracy na baterii?

Strzelam, że do gier - warto dopłacić do tego. Nowa 8-gen Intel i5 z 4R/8W i świetny układ graficzny nVidii porównywalny z desktopowym GT 1030 (czyli póki co we wszystko pograsz w 1080p).

Matryca ~15, czas pracy nie jest istotny. Laptop do mutimediów i pod tworzenie webu a do tego luboe mieć odpalony drugi sytem na wirtualce. Laptop na przynajmniej te 2 lata wiec fajnie jeśli miałby te 16gb ram.

To w sumie i tak najlepszą opcją jest to co podałem wyżej. :wink: Najtańszy laptop z i5 8-gen, który ma 4R/8W. Nie ma zbyt sensu oszczędzać tych 100 czy 200 zł, a brać i5 7-gen z 2R/4W. Zaś w okolicach 2000 zł są z 4GB RAM co na pewno odpada w Twoim wypadku.

Niby wporzadku ale ten dysk 128 taki zbędny. Tym bardziej że mam 256 ssd. Znalazłem wersje z hdd1T b.

Jak wolisz. :wink: Ale zaś o dziwo wersja z SSD 128GB po prostu tańsza. Zaś sam dysk 128GB SSD na pewno więcej wart niż 1TB.

Wiesz może gdzie da się go kupić najtaniej na raty bo w morele to z 1k trzeba doliczyć.
Znalazłem wersje z win10 za 150zl wiecej trochę szkoda bo i tak go mam :wink:

Wszystko zależy od Twoich wymagań.

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Jeżeli szukasz czegoś tańszego to najlepiej z procesorem i3U
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabooków na styczeń 2018 r.

Najleosza opcja jaką znalazłem jest w komputoniku, za raty niestety trzeba dopłacić z 0.5k

Proponuję wziąć zwykły kredyt gotówkowy w jakimś banku i z niego za gotówkę kupić. :wink: Z reguły lepsze oprocentowanie i warunki niż umowy ratalne.