Lenovo Ideapad 350 czy Dell Inspiron 5558? (Office, proste gry, grafika, internet)

Cześć!

Jestem na etapie poszukiwania nowego komputera do około 2300 zł, max 2500 zł. Mam już 3 upatrzone komputery (z czego dwa to różne konfiguracje Della). Obecnie też mam Della (Inspiron 17R) i jestem z niego zadowolona, bardzo dobrze mi się pisze na klawiaturze i ma wygodny touchpad. Jednak ma prawie 4 lata i stwierdziłam, że wymienię go na nowszy, lżejszy i mniejszy model.

Ogólnie używam komputera do surfowania po Internecie, tworzenia w pakiecie Office, tworzenia grafik (Inkscape, Gimp, PS, AI), z rzadka odpalę jakąś grę (The Sims, Wiedźmin). Lubię też czasami obejrzeć film!

Nie jestem specjalistą od podzespołów, ale wiem, że chcę dużo RAMu, SSD + HDD oraz dość szybki procesor. I, jak to typowa baba, kolorową obudowę (ale nie białą, srebrną ani czerwoną). Zależy mi też na ładnym odwzorowaniu kolorów, wygodnej klawiaturze, sensownym (>1,5 h) czasie pracy na baterii, braku zwiech i ogólnej wygodzie użytkowania.

Odnośnie komputerów z załączonego obrazka - zastanawiam się gdzie będzie lepsze odwzorowanie kolorów? Na matowym ekranie Lenovo czy na błyszczącym Della? Który z tych komputerów jest lepszy i prawdopodobnie dłużej posłuży? 

Środkowy komputer - czy procesor 2 GHz i karta Intel HD 5500 wystarczy aby uciągnąć np. Photoshopa? Albo The Sims 2? Cena jest kusząca!

Lenovo - czy bateria 2200 mAh (znalezione na innej stronie) nie padnie szybko? Czy AMD Radeon nie jest nadmiarowy w stosunku do moich potrzeb?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wskazówki! :) 

Procesora nie da się wymienić, więc proponuję od razu dopłacić do wydajniejszego Core i5.

Oba laptopy mają kiepskie matryce TN, więc moim zdaniem nie będzie różnicy.

W niektórych przypadkach R5 jest słabszy od zintegrowanej grafiki Intela.

 

Oprócz Della jest jeszcze  Acer E5-573G i5-5200U/8GB/240/ Win8 GT920M  (kod producenta NX.MVPEP.001-240SSD) za 2499 zł Recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-E5-573G.147422.0.html 

W porównaniu do Della (recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-15-5558.146823.0.html)