Lenovo Ideapad y550p - przegrzewanie

Witam,posiadam laptopa jak w temacie na procesorze i7, laptop ma 1,5r zostało z 4-5miesięcy gwarancji. Do rzeczy czyli tak laptopa wysłałem do serwisu ponieważ się koszmarnie przegrzewa w spoczynku ok 60C, w stresie(oglądając filmik na youtube czy grając w jakieś durne gry internetowe na kurniku?!) do wyłączenia czyli 105C niestety serwis sie wypiął na mnie i żąda UWAGA 1970,63zł(uszkodzenia mechaniczne według nich) !!

Nie tyle “poszperać”, co po prostu wymienić pastę na radiatorach: http://www.youtube.com/watch?v=V0jrRJUAR_8

Nie trzeba aż tyle rozbierać, co na filmiku!

hehe nie jestem informatykiem,mam niewielkie pojęcie o laptopach,możesz delikatnie prosciej wytłumaczyć co dokładniej zrobić? czy to aby na pewno pomoże? radiator to dokładniej część od karty graficznej tak?

W takim razie nie namawiam Cię do tej roboty! Jednak trzeba mieć trochę wprawy i pierwszy raz robić to z “asystą”. Radiatory to takie pokrywki metalowe (odprowadzające ciepło) na główne elementy karty graficznej i procesora. Na tym filmie widoczne już w trzeciej minucie. Jedną gość wyjął bez problemu, ale z drugą widać, że ma problem i kontynuuje demontaż laptopa ( 2m50sek ). Pod każdą z takich “pokrywek” znajduje się pasta termoprzewodząca, niestety z czasem wysychająca. No, ale dalej jednak nie będę Cię “nakręcał”!

mimo wszystko spróbuję myślę że z tym sobie poradze,niestety mam większy problem typu tam gdzie znajduje się gniazdo zasilania ten bolec w środku to właśnie to mi się do środka wsuneło o dobry centymetr i dlatego nie mogę go nawet naładować. Prawdopodobnie muszę go całego rozbebeszyć żeby zaglądnąć na to ehh tragedia z tymi serwisami Lenovo