Lenovo Idepad 330-15IKB - modernizacja - wybór pamięci RAM

W tym laptopie definitywnie brakuje grafiki. Żadna gra nie pobiera chyba nawet więcej jak 4GB RAM poniżej 2GB VRAM (pamięci karty graficznej).

Nie no gram w HOTSA taki odpowiednik do lola I mam prawie 70% zużycia ramu na nim a szykuje się do odpalenia wiedźmina 3 na nim zobaczę jak to wyjdzie xd

~35 FPS na 720p i LOWEST, w miastach spadki do 25 pewnie.

Nie jest źle jeszcze, SSD więcej pomoże, ale tez nie mega- swapowania nie ma pewnie takiego strasznego. Jakby dochodziło do 85-90%…wtedy owszem- wincyj RAMU!

Teraz to mam dylemat xd Szkoda że karty graficznej nie można wymienić xd

Ja też, bo to był wariant pesymistyczny. Jest tez optymistyczny, że będzie nawet koło 40 lub 45, ale… Oczywiście nie wiedziałaś, ale mx 150 miał dwie wersje- jedna pali 15 druga 25 W, nie trzeba mówić, ze 2 jest o 30% szybsza. :wink: Pytanie jest która dostałaś. :wink: ? Zobacz w CPUZ https://www.purepc.pl/notebooki/nvidia_geforce_mx150_pojawil_sie_w_nowej_slabszej_odmianie

Wiem słyszałam że są 2 rodzaje podobno modele 330s dostały ta słabsza wersję grafiki Ale zaraz zobaczę co u mnie pisze


Tylko tyle pisze

Wygląda na okrojoną…
“Ponadto zmniejszono taktowanie pamięci do 1253 MHz (efektywnie 5000 MHz), co jest związane z użyciem wolniejszych kości GDDR5 od Hynixa.”

Tu dokładniej


Jeśli rzeczywiście jest okrojona to szkoda liczyłam że będę mieć ta lepsza wersję przynajmniej tak czytałam :(:pensive:

No to teraz jeszcze wypadałoby podać w jakie gry grasz / masz zamiar grać w nieodległej przyszłości.

to nowa wersja CPUZ z 2019?
Numer wyrzuca okrojonej, a specyfikacje pełnowartościowej?

Niezaleznie od wszystkiego, jeżeli naprawdę chcesz stosunkowo komfortowo grać, to w ciągu 14 dni możesz kupiony w sieci towar oddać.

Za jakieś 2300-2400 jest szansa dostać laptopa z 1050/560 i na tym pograsz i dziś i za 3 lata jeszcze…

CPU-Z lubi nie czytać z laptopów zwłaszcza z tak upośledzonych jak Lenovo pod względem MOBO/BIOS.
GPU-Z okazuje mocniejszą. Nadal jestem za samym SSD i szkoda kasy na RAM.

Chyba najnowsza wersja tego programu a co do laptopa to kupiłam go rok temu i jestem mega nie zadowolona od początku wolno chodzi Ale niestety nie mogę już go oddać a szkoda :frowning: bo jak teraz widzę że w tej cenie są laptopy z 1050 to aż smutno mi się robi

Jak chodzi wolno to ssd pomoże co do gier… 1600x900 i mieszanka niskich ze średnimi powinna być grywalna w większości gier.

Właśnie widziałam filmiki jak ludzie grali na low w forze horizon 4 i chodziło im płynnie na takich samych komponentach a u mnie była masakra takie ścinki że nie dało się grać xd A po zaktualizowaniu sterowników graficznych jak wymagała gra przez pół roku borykalam się z bluscreenami dopiero po cofnięciu aktualizacji problem minął A już chciałam iść na gwarancję go oddać , także z czystym sumieniem nie polecam tego laptopa xd
Uwaga z przed chwili


Chyba poczekam z upgrade’m i chyba jednak go oddam na gwarancję :confused:

https://www.geforce.com/drivers
Wybierz parametry laptopa i system i testuj na którym się nie wysypie.

Właśnie piszę z ideapada 330 :wink: BSOD nie mam i działa ok, tylko powiedzmy szczerze mx 130, 150 czy 2xx to nie do gier sprzęt. Dodatkowo sypiący się Windows… to niekoniecznie wina samego lapka, u mnie tylko na starcie był problem, do dogrania zarzadzania energia od Lenovo wentylator chodził jak szalony i wył…