Lenovo Idepad 330-15IKB - modernizacja - wybór pamięci RAM

Planuje dokupić dodatkową kość ramu ( 8 GB ) tylko nie wiem jaka dokładnie , chce żeby wyszło jak najtaniej .



Sorry za jakość zdjęcia ale chyba wszystko widać XD

Podaj jeszcze model płyty głównej - zakładka Mainboard.


Proszę :wink:

Producent najlepiej Samsung (ale może być dowolny)
Pamięć musi spełnić następujące warunki:

  • SO-DIMM DDR4
  • CL:17
  • taktowanie: 2400 MHz
  • napięcie: 1.2V
1 polubienie

Zgadza się, rozumiem że wiesz, że masz 2x4GB i chcesz jedną kość zdjąć i dać 8GB?

Na stronie gdzie kupowałam mój laptop jednak pisze

W programie pokazuje mi że drugi slot jest pusty , a laptopa na razie nie rozkręce bo nie mam śrubokrętu czekać aż przyjdzie wraz z adapterem na nowy dysk

Jak dla mnie ewidentnie jest napisane module size 4GB. W zakladce SPD zobacz czy oba sloty są zajęte, zmień slot 1 na slot 2 i zobacz.

Slot drugi pokazuje że jest wolny .

Może 4GB jest wlutowane na stałe, a dodatkowo komp ma dwa banki pamięci.


Po zdjęciu pokrywy czekała mnie nie miła niespodzianka rzeczywiście w laptopie jest 2x4 GB , dziwne bo na filmikach było pokazane że jest tam wolne miejsce również w programie pokazywalo że slot 2 jest wolny :frowning:

No widzisz, dobrze że napisałaś. Nie zmienia to faktu, że jeśli 8GB to za mało to śmiało zmieniaj jedną kostkę na 8GB.

Tylko pytanie czy 2133 czy 2400 ? Bo na stronie pisze że posiadam wersję 2133 A ktoś wyżej napisał że 2400 i mam dylemat , bo nie ukrywam że bym wolała zakupić mocniejszą wersję :wink:

W laptopie masz 2400, więc naturalnie takie kup i CL17, najlepiej samsunga lub ew. kingstona - z nimi najmniej problemów kompatybilności.

1 polubienie

Podaj na wszelką okoliczność jeszcze dokładny model laptopa - na 2^1024 babka wróżyła. Chłopcy coś na pewno doradzo! :smiley:

Lenovo Idepad 330-15IKB i5-8250 8gb ram mx150 1TB HDD

To może najpierw wymień dysk na SSD :wink:

Już jest zakupiony czekam aż przyjdzie xd

1 polubienie

To o ile nie brakuje jawnie RAMu w laptopie (do Twoich aplikacji) to poczekaj na samą zmianę dysku, bo różnica będzie kolosalna.

Brakuje mi trochę ramu używam laptopa do gier xd

To nie RAM Ci brakuje a karty graficznej chyba. Dodatkowo wymiana 4 GB kości na 8GB spowoduje niewielki spadek przez asynchroniczny dual. SSD zas, z plikiem wymiany, mocno złagodzi ewentualne niedobory RAM. Można zainstalować w kieszeni na CD.

Jeżeli chcesz na laptopie grać, podaj jeszcze gry jakie, to najprawdopodobniej czeka Ciebie zwrot tego modelu. Szczególnie jeżeli mowa o jakichś nowych 3D, nie SImsach.