Lenovo-laptop nie widzi karty graficznej

Witam, na wstępie zaznaczę że widziałem już na forum kilka podobnych wątków-niestety żaden nie dotyczył konkretnie mojego laptopa ani karty graficznej dlatego porady z tamtych tematów nie pomogły.

Lenovo Z51-70 Windows 8.1 64 Intel i7-5500U CPU 12 GB Ram Karta graficzna zintegrowana Intel HD 5500 Karta dedykowa AMD Radeon R9 M375

Laptop zakupiłem kilka miesięcy temu, zazwyczaj pracuje na karcie graficznej Intela. Rzadko gram dlatego na kartę AMD przełączyłem się maksymalnie 10 razy. W pewnym momencie karta AMD mi znikła-niestety nie wiem kiedy i po czym to się stało(czy po aktualizacji systemu, czy instalowaniu jakiejś aplikacji) bo tak jak mówiłem rzadko jej używałem. Do pracy nie jest mi potrzebna, dopiero na wakacje gdy będę miał czas grać, aczkolwiek wolałbym to naprawić póki jeszcze mam gwarancję. Niestety karta nie jest widoczna w menedżerze urządzeń-widać jedynie Intela. Żadne aktualizacje sterowników od AMD nie pomagały ponieważ komputer zwyczajnie tej karty nie wykrywał i wszelkie programy od AMD lub lenovo zwracały informację w stylu “Brak sprzętu do zaktualizowania sterowników”. Potem odkryłem że karta była widoczna jako “ukryty sprzęt”. Zgodnie z poradami odinstalowałem sterowniki w celu ich ponownego reinstalowania-niestety nadal komputer nie wykrywał sprzętu, pojawiło mi się jedynie “Nieznane urządzenie” które jak mniemam jest tą właśnie kartą. Wykonałem również “odświeżenie” systemu(powrót do ustawień domyślnych)-niestety nie pomogło. Ostatecznie zostaje jeszcze format, ale na razie chciałbym się poradzić ludzi z forum.

Spis z diagnostyki lenovo-widać w niej problem z płyta główną, niestety aktualizacje ze strony lenovo nie pomogły. Możliwe jednak że którąś z nich pominąłem, dlatego możecie na wszelki wypadek podesłać :slight_smile:

 

 

output635908229716097076.txt

Sprawdź jaką masz wersję biosu i zobacz czy na stronie lenovo nie ma nowszej. Bios w nowych laptopach ma duży wpływ na pracę laptopa.

Bios też został przeze mnie zaktualizowny do najnowszego