Lenovo Legion Y520 czy Dell Inspiron 7577?

Witam.
Stoję przed wyborem laptopa do gier. Zależy mi, aby laptop miał dobrą wydajność i chłodzenie, żeby uniknąć drastycznych spadków wydajności w trakcie rozgrywki (throttlingu). Mam do wyboru dwa poniższe laptopy (wybrałem te dwa, ze względu na najlepsze chłodzenia według testów z pclab i notebookcheck):

  1. Lenovo Legion Y520: i5-7300HQ, 8GB RAM, GTX1060 Max-Q 6GB, 128GB SSD + 1TB HDD; Cena: 4350zł
  2. Dell Inspiron 7577: i5-7300HQ, 8GB RAM, GTX1060 Max-Q 6GB, 256GB SSD; Cena: 4520zł

W przyszłości zamierzam dokupić drugą kość 8GB RAM. Znalazłem też na kilku stronkach informację, że w Dellu karta graficzna GTX1060 Max-Q ma podwyższone taktowanie (bardziej zbliżone do zwykłej GTX1060).

Jak widać konfiguracja jest niemalże identyczna. Natomiast zależy mi na dobrym chłodzeniu… tak jak wspomniałem wyżej. Wyczytałem w teście Legiona na pclab, że występuje w nim throttling…

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, ludzi posiadających te laptopy lub obeznanych w temacie :slight_smile: Pozdrawiam.

Nie posiadam żadnego z tych laptopów, ale mam pod swoją opieką sporo Delli i Lenovo. Powiem tak - bierz Della, unikaj Lenovo. Dopóki sprzęt działa, to nie będzie różnicy, ale jeżeli coś się stanie, to serwis Lenovo to kpina, w przeciwieństwie do tego Dellowskiego.

Potwierdzam słowa przedmówcy. Serwis Lenovo to jest jakaś porażka , Dell pod tym względem jest wręcz niesamowity.

nie wiem jak Ty, ale ja całkiem niedawno z serwisu Lenovo korzystałem. i wrażenie bardzo dobre. nie robili żadnych problemów, sprzęt przyjęli, naprawili, odesłali. więc nie wiem czemu są takie narzekania na serwis…osobiście Lenovo lubię i polecam.

Ja niestety miałem okazje korzystać z serwisu lenovo. 2 razy odsyłałem im lapka lenovo y560 (raz oczywiście nic nie zrobili drugi raz naprawili) i trzeci raz mi się zepsuło to samo po gwarancji. Później kupiłem della 5478 i już trzeci rok nie mam żadnego problemu z tym lapkiem. Ja bym Ci radził nie brać lenovo.

DELL ! Ma system ? Czeka cię zakup HDD (na dane) . Ciekawe jaki dają SSD M.2 (szkoda , że nie SAMSUNG 960 EVO NVME 250GB) ?

Z tego co wiem, można trafić na: Samsung PM961 256GB PCIe M.2 NVMe lub Toshiba XG5 SSD 256GB :slight_smile: Kupno dysku na dane za jakiś czas, to nie problem. Myslę, że ten SSD wystarczyłby mi jak na razie :slight_smile:

Dużo osób patrzy przez pryzmat co było kiedyś. Niestety Lenovo miał taki okres że serwis zawalił na całego i to się teraz odbija mocną czkawką. Aktualnie z tego co się orientuje serwis się poprawił.

Przy bardzo zbliżonej cenie wybrałbym Dell jest trochę lepiej wykonany.

Ewentualnie możesz pomyśleć o kadłubku Dream Machines G1060-15 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1060

Czytałem o nim sporo testów i chłodzenie wypada fatalnie, laptop się przegrzewa i spada wydajność ;/

DREAM MACHINES - M.2 SATA 6Gb/s !

Lenovo Legion Y720-15IKB (80VR0065PB)

A Y720 + wliczając voucher, potrzebujesz systemu czy masz z uczelni np. ?

@KAZDAN63 do tych laptopów stosuje się dyski PCIe NVMe M.2 - Legiony nawet innych nie obsługują niz NVMe.

Miałem na myśli Dream Machines !
“Dzięki złączu M.2 i działającym na nim superszybkim dysku SSD możesz osiągnąć niesamowite prędkości: odczytu (do 530mb/s) oraz zapisu danych (do 430mb/s). Wybierając sprzęt posiadający dysk SSD M.2, doświadczysz zauważalnej różnicy w ładowaniu się systemu oraz gier i będziesz mógł cieszyć się pełną mocą swojego laptopa.” ?
Jednostki ?

Lepsze wrogiem dobrego :

Z moich doświadczeń, nawet takich z ostatnich dni, śmiem twierdzić, że chyba jednak nie do końca. Mnie już nikt na Lenovo nie namówi.

Voucher na jaką kwotę? Tylko brakuje temu Y720 SSD :frowning:

*voucher/caschback

A y520 brakuje dobrej obudowy, cały z plastiku. Jak wolisz ale ja bym wybrał lepszą wyższą serie a dysk dokupił.

Zamierzam wziąć laptop na firmę, także ta promocja mnie niestety niedotyczy :frowning: A dysk M.2 porządny kosztuje 600-700zł :frowning:

Ja powiem tak którego byś mie wzią, bedziesz zadowolony, tylko nie bierz pod uwagę tych dream machine ja rozumiem, że na niektórych mocno działa marketing ale co ci z tych super łacz m.2 skoro bedzie sie w nim wszystko w srodku gotowało pod obciązeniem nawet ten dysk na nvme.

Y520 oddałem do sklepu, bo w wersji z i7-7700HQ i GTX1060 nie ma możliwości montażu dysku 2,5" (tylko SSD na M.2). Teraz jestem zadowolonym posiadaczem 7577.

I to jedno już ze względu na gwarancje bezsprzecznie wskazuje na Della, a najlepiej bliźniacza konstrukcję 7577 ale z serii biznesowej Vostro (3 lata gwarancji)