Lenovo N200 z Vista - problem

Witam,

Mam w/w laptopa i problem z uruchomieniem … Podczas uruchamiania pojawiają się dwie opcje.

1.Uruchom narzędzie do naprawiania podczas uruchomiania

2.Uruchom normalnie.

Jest rówżnież komunikat " Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być niedawana zmiana sprzętu lub oprogramowania"

Ale nic z tych rzeczy przed awarią nie było robione.

Jak wybieram drugą opcje żeby normalnie uruchomić to przez chwile normalnie ładuje się system i po chwili dosłownie mignie obraz na niebiesko i reset.

Jeśli wybieram opcje do uruchomienia narzędzia do naprawiania odpala się to narzędzie, “szuka problemu” i nic.

Dalej to samo.

Żadna opcja po wciśnięciu F8 nie działa…tzn również się resetuje. Tryb awaryjny, ostatnia dobra znana konfiguracja itp na wszystkim się resetuje.

Nagrałem sobie na płytke Live Linux CD i uruchomiłem…odpalił się bez problemu…Żadnego resetu.

Dodam jeszcze że nie dali mi żadnej płytki do tego laptopa.

Jeśli ktoś ma pomysł będe bardzo wdzięczny.

Na ukrytej partycji jest system, działa on ponoć niezależnie od zainstalowanego Windowsa, więc przywrócenie systemu powinno się udać.

Do tego narzędzia do naprawiania to to w Rescue & Recovery? Jeśli tak, to poza przywróceniem kopii z ostatniego back-upu (mnie po jakichś perturbacjach z wirusem nie chciało zadziałać) jest przywrócenie ustawień fabrycznych, czy coś podobnego.