Lenovo S340 - opinie, warto?

Witam!
Poszukuję laptopa który ma być uniwersalny - ma służyć zarówno do podstawowych czynności, jak i do gier. Potrzebuję sprzętu, który będzie w stanie jak najlepiej obsłużyć nowsze tytuły (w granicach rozsądku oczywiście) za kwotę około 3000zł. Znalazłem laptopa Lenovo S340 w wersji i5-1035G/12GB/256+1TB MX250. Myślicie, że to najlepszy wybór za taką sumę pieniędzy? Jeśli nie, to co lepszego warto kupić? Widziałem recenzje, w których wychodziła wada przegrzewania się dość mocno sprzetu, co znacznie obniżało wartości taktowania CPU, a to z kolei przekładało się na spadki wydajności - czy to będzie bardzo odczuwalne w grach?

Z góry dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam!

Karta graficzna MX250 nie nadaje się do grania w nowe tytuly. Pomijam tu całkowicie kwestię, że laptop w ogóle nie nadaje się do grania.


Minimalne minimum do obsługi jakichś gier to GTX 1050. Nie będzie to jakiś odlot bo ciężki tytuły będą musiały pewnie działać na minimalnych ustawieniach lub zmniejszonej rozdzielczości.

I tu wchodzi on, cały na biało. GTX 1650 to diametralny skok wydajności, bez problemu poradzi sobie z najnowszymi tytułami, przy czym dodatkowo ten Asus to w mojej ocenie b. dobry model (mam w rodzinie).

W tym budżecie powinieneś celować w GTX1650.
HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz
Matryca FULL HD IPS przyzwoitej jakości, procesor na poziomie i5H 8 generacji, miejsce na dodatkowy dysk SATA, podświetlana klawiatura, przyzwoita kultura pracy. W przypadku HP możesz uzyskać Voucher na zwrot, model wyjdzie poniżej 3k zł.

Rozumiem. Wielkie dzięki za pomoc! :slight_smile: A w tych modelach z lepszą grafiką,te 8 GB RAMu jest wystarczające, czy lepiej byłoby doposażyć laptopa w kolejne 8 GB? W jaki sposób uzyskać ten voucher? :slight_smile:
W Waszej opinii, jeśli obecny laptop jest na wykończeniu, lepiej kupić za około 3k fajnego lapka do “wszystkiego” czyli żeby właśnie dał radę bez klatkowania odpalić te nowsze gry, czy lepsza opcja lapek za 2k i do tego konsola? Stacjonarka niestety u mnie odpada…

To już musisz sam zdecydować.
Ja tam konsol nie lubię, ale gdybyś chciał jednak tak, to bierz laptop typowo biurowy. :wink:
Tak mówię, gdyż weźmiesz porządny, ale bez grafiki, i wyjdzie na to samo co maszyna do pisania. :wink: