Lenovo T400 type:2768 max konfigiuracja

Witam jestem posiadaczem laptopa firmy lenovo o modelu t400 

Obecnie posiadam:

Intel C2D P8600 2,4GHz

3Gb DDR 3

Grafika hybrydowa: Radeon 3470 HD oraz Intel MHD 4500

320Gb HDD (jakiś słabszy) Producent: Seagate  ST9320325AS

Link do:

obrazu z testu smart robiony everestem:

http://www54.zippyshare.com/v/54949798/file.html

wykresu prędkości dysku testowany programem hd tune:

 

Moje pytanie brzmi jak mogę go rozbudować?

Jaki był by najlepszy procesor, ram, dysk lub dyski

Nad ram’em myślę do 8Gb lecz nie wiem jakiej firmy jakie taktowanie i jaka była by tego cena 

Nad dyskiem myślę 1: SSD lecz nie wiem jaki producent, model, 2: zamiast cd romu, może jakiś SSHD np 500 Gb  mniejszego nie chcę bo mam bardzo dużą ilość utworów i filmów obecnie z 320 Gb mam wolne ok 50Gb

Generalnie laptopa używam do internetu i mam zawsze dużo kart w przeglądarce otwarte (często 3Gb ram’u nie wystarcza i muli)

Prowadzę imprezy więc laptop jest narażony na drgania (od basu) nie wiem czy to jest istotne ale pisze. 

Chodzi mi o zmianę części które będą w miarę dobrej jakości lecz w przystępnej cenie bo to już nie jest młody laptop

Małą mam prośbę jeśli koledzy podają jakieś modele do prosił bym orientacyjną cenę,

Proszę również o opinię na temat dysku który posiadam obecnie może nie jest jak myśle i jest czegoś warty

Jeśli potrzebujecie koledzy jakiś innych danych z everest’a lub innego programu proszę pisać

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Modyfikacje które chcesz wprowadzić będą więcej kosztowały niż jest teraz warty ten laptop.

Lepiej zastanów się nad kupnem nowego.

Jaki kolega poleca?

Na początek proponuję lekture:

 

http://pclab.pl/art59432.html

 

Potem podlicz ile chcesz przeznaczyć i będziesz wiedział.

Jak będziesz potrzebował pomocy w wybraniu nowego laptopa to załóż temat w dziale: Laptopy, ultrabooki i netbooki oraz podzespoły

Jak na razie chciałbym wiedzieć jaka max konfiguracje mógłbym uzyskac na moim lenovo t400 i hakie są tego koszta

Nawiasem mówiąc nie chce kupic laptopa bo nie bede miał większej konfiguracji za 1500zł niż teraz a jeśli nawet,

to bedzie laptop który pochodzi max 1-2 lata max a lenovo t400 jest niezawodny z wojskowymi atestami itd itd,

generalnie mój lenovo chodzi czasem w ciężkich warunkach i dzała bez problemów, ma niskie temperatury podczas pracy nawet przy duzym obciążeniu (generalnie nie przekracza nigdy 70 st,) 

i mam do  niego zaufanie ze mnie nie zawiedzie,

więc wole przy nim pozostać bo to dobry laptop a te laptopy ze sklepu szczerze powiedziawszy nic nie warte,

Ja pracuje za pomocą laptopa a jeśli mnie laptop zawiedzie pracy juz nie bede miał wcale tak więc to rzecz dla mnie kluczowa bo na nim opiera cała moja praca i pieniądz

tak wiec jakiś szajs z media expert, avans, media markt, nie wchodzi w grę bo co dobrego kupie za te 1500zł w takich sieciówkach? 

Jeśli koledzy maja jakieś inne sugestie odnośnie tego tematu proszę pisać.

1500 zł moge wydać nawet troche wiecej ale nie na raz czyli jeśli zostane przy wymianie podzespołów to np raz ram raz proz a raz coś innego tak wiec zmieny były by dokonywane stopniowo nie na raz wszystko zależy od tego jakie bede miał przez dany czas fundusze i kupno laptopa na raty nie wchodzi w gre (brak stałych dochodów, mam pieniądze jak sie jakaś robota trafi, a z tym jest różnie)

Procesor:

dziekuje za odpowiedź.

jest jakaś różnica między ramem, procem używanym?

bo uzywany ram znajdzie sie chyba trochę taniej ale nie wiem czy jest sens zakupić używane kości

Procesor chyba nie robi jakiejś znacznej różnicy nowy a używany tak mi się wydaje

Czy różnica będzie zauważalna po wymianie procesora z 2,4 na 2,8GHz Intel C2D i czy istotne są te oznaczenia za nazwa procesora ?

Te oznaczenia AW80576GH0726M (BX80576T9600) to fabryczna identyfikacja, czasem opisy sprzedawców mogą się różnić, po tych oznaczeniach nie powinno być pomyłki.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/Intel-Core%202%20Duo%20Mobile%20T9600%20AW80576GH0726M%20%28BX80576T9600%29.html

 

Co do ramu to jedyna różnica pomiędzy nowym a starym (pomijając cenę) to gwarancja a dodatkowo kupując używany na 100% trzeba testować sprawność bo sprzedający może nawet nie wiedzieć o wadach.

Dodatkowo musisz wiedzieć, że aby wykorzystać więcej niż 3Gb ramu musisz mieć zainstalowany system 64 bitowy (32bit widzi i wykorzysta tylko 3.2Gb)

 

Czy po zmianie procesora będzie skok prędkości ? Hmm to zależy od oprogramowania do pracy. Większy skok da ilość ramu a największa szybkość dysku.

 

Jeśli jak się domyślam komputer służy do grania na imprezach to największy skok tu przyniesie wymiana dysku, bo tego typu oprogramowanie nie potrzebuje dużych mocy obliczeniowych ani wielkiej ilości ramu.

Oprogramowanie na którym gram na imprezach to traktor 2 czasem potrafi sobie podczas grania procesor podskoczyć ładnie w szczególności podczas ładowania utworu czasem nawet do 100% 

A jeszcze chciał bym poznać opinie na temat tego dysku który posiadam teraz ile mu życia zostało, jak z prędkościami

System instalowałem nie dawno i właśnie 64 bitowy z myślą o zwiększeniu pamięci ram abym nie musiał po zmianie pamięci ram reinstalować systemu